فناوری

آپدیت اندروید 11 برای گوشی گلکسی A51 سامسونگ منتشر شد

اندروید 11 برای گوشی گلکسی A51 سامسونگ که در دسامبر 2019 به بازار عرضه شده بود، منتشر شده است.

با پا به سن گذاشتن گوشی‌ها، سرعت دریافت آپدیت برای آنها کمتر می‌شود. این دقیقا همان اتفاقی است که حالا برای چندین گوشی سامسونگ رخ داده. گلکسی J3 Pop/Emerge، گلکسی A7 2017، گلکسی A5 2017 و گلکسی A3 2017 از این تاریخ به بعد آپدیت‌های امنیتی را دریافت نخواهند کرد. این گوشی‌ها در ژانویه 2017 معرفی شدند و حالا حدود 4 سال از زمان معرفی آنها می‌گذرد.

البته این همه اخبار بد درخصوص گوشی‌های قدیمی سامسونگ نیست. گوشی گلکسی A8 2018 نیز از این تاریخ به بعد به جای آپدیت ماهانه، آپدیت سه ماهه دریافت خواهد کرد و گلکسی A8s 2018 هم بدون برنامه زمانی منظم و هرچند وقت یکبار آپدیت دریافت خواهد کرد.

باوجود آنکه سامسونگ در تلاش است وضعیت ارائه بروزرسانی برای گوشی‌های خود را بهتر کند، هیچ تضمینی وجود ندارد که این موضوع برای گوشی‌های اقتصادی و مقرون به صرف نیز صدق کند. با این حال طبق جدیدترین گزارشات، این شرکت برای جدیدترین نسخه سیستم عامل را برای یکی از محبوب‌ترین گوشی‌های سال 2019 عرضه کرده است.

اندروید 11 برای گوشی گلکسی A51 سامسونگ

نسخه جدید سیستم عامل، A515FXXU4DUB1 نام دارد و همراه با پچ آپدیت امنیتی فوریه 2021 برای گوشی گلکسی A51 عرضه شده است. اندروید 11 با رابط کاربری One UI 3.0 عرضه شده است و در آن شاهد بهبود در زمینه رابط کاربری و قابلیت‌های جدید اندروید خواهید بود که از جمله آنها می‌توان به حباب‌های چت، ویجت اختصاصی برای محتوای رسانه‌ای و شخصی‌سازی قابلیت صفحه نمایش همیشه روشن اشاره کرد.

آپدیت One UI 3.0 برای گوشی A51 در حالا حاضر با روسیه آغاز شده و انتظار می‌رود که بزودی برای نقاط دیگر جهان نیز عرضه شود. برای آنکه کشف کنید آیا نسخه جدید اندروید برای گوشی شما ارائه شده یا خیر کافیست به بخش Settings و سپس Software update و گزینه Check for the update manually را انتخاب کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا