فناوری

آینده بخش موبایل ال جی در هاله‌ای از ابهام: احتمال خروج از بازار یک‌بار دیگر مطرح شد

چند روز پیش گزارشی مبنی بر خروج ال جی از بازار گوشی‌های هوشمند منتشر شد که البته سخنگوی این کمپانی آن را تکذیب کرد. حالا نامه‌ای از مدیرعامل این شرکت کره‌ای منتشر شده که دوباره خروج آن از بازار موبایل را مطرح می‌کند.

سخنگوی ال جی اعلام کرده:

«رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند بطور فزاینده‌ای شدت پیدا کرده و این کمپانی باید بهترین تصمیم را بگیرد و تمام گزینه‌ها را بررسی کند که شامل فروش این بخش، کوچک کردن آن یا خروج از بازار می‌شود.»

مدیرعامل ال جی در نامه خود نوشته:

«صرفنظر از هرگونه تغییر در کسب و کار گوشی‌های هوشمند، پرسنل همچنان به کار در این کمپانی ادامه دهند، بنابراین جای نگرانی وجود ندارد.»

بخش موبایل ال جی از سه ماهه دوم سال ۲۰۱۵ همواره ضررده بوده و با توجه به این موضوع، برای ۲۳ دوره سه ماهه متوالی سودی برای کمپانی مادر در پی نداشته. در حقیقت ال جی الکترونیک در این مدت به وسیله سودهای بخش‌های دیگر در بازار حضور داشته. با گذر زمان این کمپانی کره‌ای استراتژی خود برای بازار گوشی‌های هوشمند را تغییر داد.

سال گذشته میلادی مهم‌ترین محصولات ال جی حتی به چیپ‌های پرچمدار کوالکام یا مدیاتک مجهز نشدند و محصولاتی مانند ولوت و وینگ با تراشه اسنپدراگون ۷۶۵ از راه رسیدند. این کمپانی کره‌ای روی طراحی و کاربردهای جدید گوشی‌ها تمرکز کرده و امیدوار است با این استراتژی در سال ۲۰۲۱ به سوددهی برسد.

در اواخر سال گذشته میلادی گزارشی مبنی بر احتمال تولید گوشی‌های این برند کره‌ای توسط برندهای دیگر منتشر شد. طبق این گزارش، ال جی محصولات پایین‌رده و میان‌رده خود را توسط کمپانی‌های دیگر تولید می‌کند تا قادر به تمرکز روی گوشی‌های پریمیوم باشد.

در حالی خبر احتمال خروج این کمپانی کره‌ای از بازار گوشی‌های هوشمند منتشر شده که در نمایشگاه CES 2021، ویدیوی کوتاهی از گوشی رول‌شونده ال جی به نمایش گذاشته شد و از عرضه آن در ۲۰۲۱ خبر داد. با توجه به نامه اخیر، آینده و ورود این گوشی جذاب به بازار هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته. انتظار می‌رود این کمپانی کره‌ای در روزها یا هفته‌ها آینده برنامه نهایی خود برای بخش موبایل را اعلام کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا