فناوری

اسپاتیفای پشتیبانی از فارسی و ۳۵ زبان دیگر به اپ موبایل خود اضافه کرد

اسپاتیفای در سال‌های اخیر رشد زیادی را تجربه کرده و وارد بازارهای بسیاری شده است. طی این رشد کاربرانی از کشورهای مختلف از جمله ایران به استفاده از این پلتفرم روی آورده‌اند و حالا اسپاتیفای برای ارائه تجربه کاربری بهتر ۳۶ زبان جدید از جمله فارسی را به پلتفرم خود اضافه کرده است.

اسپاتیفای پیش از این برای جلب رضایت میلیون‌‌ها کاربر جدید خود در بازارهای در حال توسعه از جمله هند و ایران نه تنها قابلیت‌های جدیدی را در اختیار کاربران قرار داد بلکه هزینه اشتراک را نیز برای آنها کاهش داد تا توان رقابت با سرویس‌های محلی نظیر Jio Saavn و Gaana را در هند داشته باشد. این سرویس با رشدی خیره کننده طی یکسال توانسته تعداد کاربرانش را به ۳۲۰ میلیون نفر برساند که از این میان ۱۴۴ میلیون نفر کاربر سرویس پولی این اپلیکیشن هستند.

این شرکت حتی نسخه لایت یا کم حجمی از اپ خود را هم برای افرادی که گوشی‌های با سخت افزار ضعیف دارند ارائه کرد اما علی رغم این تلاش‌ها هنوز بسیاری از کاربران به خاطر ۲ عامل اصلی از جمله قیمت و پشتیبانی از زبان‌های محلی استفاده از سرویس‌های بومی را ترجیح می‌دادند. این شرکت حالا ۳۶ زبان جدید را هم به پلتفرم خود اضافه کرده است.

این قابلیت ابتدا به نسخه وب اسپاتیفای آمد و در اختیار کاربران اپ موبایل هم قرار می‌گیرد. ۳۶ زبان اضافه شده در جدیدترین به‌روزرسانی این اپلیکیشن شامل فارسی، آذری، هندی، نروژی، دانمارکی، پرتغالی، اوکراینی، اردو، چینی ساده شده، آفریقایی و بنگالی است. جالب اینجاست اسپاتیفای در حالی زبان فارسی را به سرویس خود اضافه کرده که از چند ماه پیش مسدودسازی حساب کاربرهای ایرانی را کلید زده بود.

هدف اسپاتیفای ورود به ۸۰ بازار جدید است و افزوده شدن این زبان‌ها به این شرکت اجازه می‌دهد بر مشکل ناآشنا بودن کاربران با زبان انگلیسی غلبه کرده و شمار بالایی از آنها را به سوی خود بکشاند. البته در برخی کشورهای دیگر نظیر هند که میزبان سرویس‌های قدرتمندی مثل JioSaavn و Wynk است همچنان مشکل اصلی هزینه بالای اشتراک باقی می‌ماند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا