فناوری

ایلان ماسک: تسلا رودستر تا سال 2022 تولید نمی‌شود

حدود چهار سال پیش بود که تسلا با رونمایی از نسل دوم رودستر با مشخصاتی خیره‌کننده، توجه تمامی نشریات را به خود جلب کرد. خودروساز کالیفرنیایی هنگام رونمایی وعده داده بود رودستر جدید حوالی سال 2020 راهی خطوط تولید می‌شود، اما این اتفاق بنا به دلایلی محقق نشد و تسلا تولید مدل پر سر و صدای خود را به 2021 موکول کرد. حالا ایلان ماسک با انتشار توئیتی از تاخیر دوباره در عرضه رودستر خبر داده است.

آنطور که مدیرعامل تسلا در پاسخ به یک کاربر توییتر گفته، تولید نسل دوم رودستر تا سال 2022 شروع نخواهد شد. آقای ماسک در این باره افزوده فرایندهای مهندسی رودستر تا پایان امسال طول می‌کشد، از این رو تولید آن به سال آینده موکول خواهد شد.

بر اساس توئیت مدیرعامل تسلا، پیچیدگی قوای محرکه سه موتوره و پک باتری رودستر، عامل اصلی در تاخیر عرضه این خودرو است. اگرچه تولید انبوه رودستر امسال آغاز نمی‌شود، اما بنا به گفته ماسک پروتوتایپ نهایی، اواخر تابستان امسال برای انجام تست آماده خواهد شد.

شاید بدانید تسلا رودستر به واسطه پیشرانه بسیار قدرتمند خود، خواهد توانست در عرض فقط و فقط 1.9 ثانیه سرعت خود را از صفر به 60 مایل (96 کیلومتر) در ساعت رسانده و نهایت سرعت 400 کیلومتر در ساعت را ثبت کند. مشکل برد حرکتی هم که به پاشنه آشیل خودروهای برقی تبدیل شده، در رودستر مرتفع گردیده و این خودرو با یک بار شارژ قادر خواهد بود تقریبا 1000 کیلومتر مسافت را پشت سر بگذارد.

کمپانی تسلا در زمان معرفی رودستر، قیمت پایه آن را 200 هزار دلار تعیین کرده بود و کسانی که نسبت به خرید آن تمایل داشتند، باید 50 هزار دلار به عنوان پیش‌پرداخت هزینه می‌کردند. یک نسخه ویژه هم با نام Founder’s Edition با قیمت اولیه 250 هزار دلار قابل انتخاب بود.

تسلا رودستر

بد نیست اشاره کنیم تسلا با معرفی نسخه بروز شده از تسلا مدل S و X روزهای پر هیاهویی را سپری می‌کند. همانگونه که قبلا به اطلاعتان رسانده‌ایم، پرچمدار خانواده مدل S یعنی نسخه Plaid+ با اتکا بر پیشرانه قدرتمند 1100 اسب بخاری خود می‌تواند در زیر 2 ثانیه سرعت خود را به 60 مایل (96 کیلومتر) در ساعت برساند. نهایت سرعت این خودرو 320 کیلومتر در ساعت و برد حرکتی آن هم 832 کیلومتر اعلام شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا