فناوری

برندگان مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت ۲۰۲۱ اعلام شدند

مسابقه عکاسی حفاظت از طبیعت ۲۰۲۱ (Nature Conservancy) با حضور بیش از ۱۰۰ هزار شرکت‌کننده از ۱۵۸ کشور جهان برگزار شد. «آنوپ شاه»، عکاس بریتانیایی با ارائه عکسی از یک گوریل در میان پروانه‌ها که در آفریقای مرکزی گرفته شده، برنده مسابقه امسال شد و هدیه‌ای شامل لوازم دوربین به ارزش ۴۰۰۰ دلار دریافت می‌کند.

در عکس گرفته شده،‌ مشخص نیست که گوریل حشرات را تحمل می‌کند یا با آنها سرخوش است و تصویری متفاوت را به نمایش گذاشته است.

حفاظت از طبیعت یک سازمان جهانی حفاظت از طبیعت است که در ۷۲ کشور جهان فعالیت می‌کند و برای حفظ زمین و آب که زندگی همه به آنها وابسته است، تلاش می‌کند.

عکس منتخب مردمی: کرم شب تاب اثری از «پراتامش قادکار» عکاس هندی

«پراتامش قادکار»، عکاس هندی برنده منتخب مردمی در این مسابقه عکسی از کرم شب تاب گرفته بود که مورد توجه قرار گرفته است. معمولا قبل از فصل بارندگی، این کرم شب تاب‌‌ها در مناطق خاصی از هند و روی چند درخت خاص مانند درختی این عکاس از آن عکس گرفته، جمع می‌شوند. این عکس خاص، مجموعه ای از ۳۲ عکس است.

عکس منتخب مناظر طبیعی توسط «دانیل دگرانویل منچو»، عکاس برزیلی

«دانیل دگرانویل منچو»، عکاس برزیلی نیز برنده عکاسی امسال در بخش مناظر طبیعی شد که تصویری از تمساح را روی زمین خشک برزیل نشان می‌دهد. این عکس از طریق پهپاد در سال ۲۰۲۰ گرفته شده است.

دومین عکس منتخب در بخش مناظر طبیعی توسط «دنیس فریرانتو»، عکاس برزیلی

رتبه دوم عکاسی در بخش مناظر طبیعی نیز به عکاس بزریلی دیگری به نام «دنیس فریرانتو» که رشته کوه‌ها را به زیبا به نمایش گذاشته، تعلق گرفت.

عکسی از خلیج کارپنتاریا توسط «اسکات پورتلی»، عکاس استرالیایی

از دیگر برندگان این مسابقه عکاسی می‌توان به عکس گرفته شده توسط «اسکات پورتلی» از استرالیا اشاره کرد که از خلیج کارپنتاریا در مناطق گرمسیری شمال کوئینزلند گرفته شده است.

در ادامه برخی دیگر از عکس‌های برنده این مسابقه را می‌توانید مشاهده کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا