فناوری

بریتانیا یکبار دیگر متا را بابت قرارداد خرید Giphy جریمه کرد

سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) شرکت متا یا همان فیسبوک سابق را به دلیل عدم همکاری در تحقیقات پیرامون پرونده خرید Giphy جریمه کرده است. این سازمان از اوایل تابستان پارسال بررسی این معامله را آغاز کرده بود.

به گزارش خبرگزاری Zdnet، سازمان رقابت و بازار بریتانیا تابستان پارسال حدود یک ماه پس از اعلام خبر خرید Giphy توسط فیسبوک، تحقیق درباره این معامله را شروع کرد. CMA حالا اعلام کرده که با توجه به عدم ارائه اطلاعات لازم درباره استعفای برخی از افراد کلیدی این شرکت، متا را 1.5 میلیون پوند جریمه کرده است.

طبق اعلام CMA، این کمپانی در روند تحقیقات اطلاعات کافی درباره استعفای سه عضو کلیدی از کارمندان این شرکت و تغییر جایگاه شغلی آن‌ها را به این سازمان ارائه نکرده است. پیش‌تر خود متا نام این افراد را در فهرست کارمندان کلیدی خود به CMA فرستاده بود.

متا باید Giphy را بفروشد

جریمه 1.5 میلیون پوندی متا دومین جریمه‌ای است که بابت خرید Giphy از سوی CMA علیه این شرکت صادر می‌شود. سازمان رقابت و بازار قبلا این کمپانی را 50 میلیون پوند دیگر جریمه کرده بود. این جریمه جدید در شرایطی اعلام شده که CMA گفته بود متا باید Giphy را بفروشد، چون این معامله سطح رقابت میان پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی و بازار تبلیغات محلی را کاهش می‌دهد.

متا به دنبال حکم CMA از دادگاه استیناف رقابت بریتانیا درخواست تجدیدنظر کرده بود. این غول رسانه‌های اجتماعی دنیا در درخواست خود مدعی شده بود که سازمان رقابت و بازار بریتا توانایی اجبار یک شرکت به فروش بخشی از مجموعه‌های خود را ندارد.

جریمه جدید متا رقم سنگینی برای این شرکت محسوب نمی‌شود، ولی مشکلی به مشکلات متعدد آن‌ها اضافه می‌کند که در چند وقت اخیر به‌طور جدی گریبانگیر این کمپانی شده است. سهام متا در چند روز اخیر افت قابل توجهی داشت و باعث شد مارک زاکربرگ هم 30 میلیارد دلار از دارایی‌هایش را از دست بدهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا