فناوری

تاریخ برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان گوگل مشخص شد

کنفرانس توسعه‌دهندگان گوگل I/O امسال به صورت آنلاین از تاریخ ۲۸ تا ۳۰ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. همه‌گیری کووید-۱۹ در سال ۲۰۲۰ باعث شد بسیاری از شرکت‌های فناوری رویدادهای حضوری خود را لغو کنند و گوگل هم کنفرانس توسعه‌دهندگان را در سال گذشته به طور کامل لغو کرد. اما خوشبختانه به نظر می‌رسد امسال این رویداد با امکان حضور تمامی علاقه‌مندان به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

گوگل معمولا از این رویداد برای معرفی محصولات نرم‌افزاری و در برخی مواقع محصولات سخت‌افزاری خود استفاده می‌‌کند. آن‌ها در سال ۲۰۱۹ با برگزاری این رویداد اولین گوشی‌های میان رده پیکسل ۳a و ۳a XL را معرفی کردند. هرچند زمان عرضه رسمی این گوشی‌ها به دلیل شیوع ویروس کرونا به مهرماه موکول شد.

براساس گزارش‌های قبلی انتظار می‌رود گوشی میان رده پیکسل ۵a در تاریخ ۲۱ خرداد معرفی شود. امسال انتظار می‌رود این شرکت از اولین نسخه عمومی سیستم عامل اندروید ۱۲ و ایرباد بی‌سیم پیکسل بادز A رونمایی کند.

 

پیش از این اپل اعلام کرده بود که کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان را در تاریخ ۷ ژوئن (۱۷ خرداد) برگزار می‌کند و این رویداد به مدت ۵ روز ادامه خواهد داشت. مایکروسافت نیز در گزارش دیگری اعلام کرده بود کنفرانس بیلد در تاریخ ۴ تا ۶ خرداد ماه و به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

همچنین گوگل مانند سال‌های گذشته برای اعلام زمان برگزاری رویداد خود از روش منحصر به فردی استفاده کرد و این بار تاریخ این رویداد را با استفاده از یک معما به اشتراک گذاشته است. در واقع این شرکت با انتشار توییتی، لینکی را به اشتراک گذاشته که به صفحه رویداد وصل می‌شود و تاریخ رویداد در بین مجموعه‌ای از پازل‌های کارت‌های پانچ پنهان شده است.  وب‌سایت ۹to5google راه‌حل آن را افشا کرده و به اشتراک گذاشته است.

گفتنی است کنفرانس سال ۲۰۲۱ توسعه‌دهندگان گوگل I/O شامل برخی سخنرانی‌های اصلی و کارگاه‌های آموزشی با موضوع «اخبار شرکت و محصولات» خواهد بود. شرکت‌کنندگان می‌توانند با حضور در «جلسات پرسش و پاسخ» سوالات خود را با کارشناسان محصولات گوگل در میان بگذارند.  به نظر می‌رسد برای تعامل شرکت‌کنندگان با یکدیگر در جریان این رویداد، از سرویس‌های Meetup کمک گرفته شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا