فناوری

دوربین ایسوس ذن‌فون ۸ در بررسی DxOMark گلکسی S21‌ را شکست داد

اگر کاربری به دنبال پرچمداری کامپکت باشد، می‌تواند به سراغ گوشی ایسوس ذن‌فون ۸ برود که مانند آیفون ۱۲ مینی به دوربین واید و اولترا واید مجهز شده. حالا دوربین ایسوس ذن‌فون ۸ توسط DxOMark بررسی شده و توانسته بالاتر از S21 اما پایین‌تر از آیفون ۱۲ مینی قرار بگیرد.

این گوشی هوشمند ایسوس که چند ماه پیش معرفی شد، در بررسی DxOMark به امتیاز ۱۲۰ دست پیدا کرده که با پیکسل ۵ یکسان و یک امتیاز از گلکسی S21‌ بیشتر است. پرچمدار سامسونگ از این منبع امتیاز ۱۱۹ را دریافت کرده. آیفون ۱۲ مینی هم موفق به کسب امتیاز ۱۲۲ شده است.

دوربین ایسوس ذن‌فون ۸ در بخش عکاسی به امتیاز ۱۲۶ دست پیدا کرده که آن را بالاتر از گلکسی S21 با امتیاز ۱۲۳ و پایین‌تر از پیکسل ۵ با امتیاز ۱۲۹ قرار می‌دهد. آیفون ۱۲ مینی با امتیاز ۱۳۲ بالاتر از تمام آن‌ها قرار می‌گیرد.

در بخش فیلمبرداری، این پرچمدار کامپکت ایسوس به امتیاز ۱۰۸ دست پیدا کرده که آن را بالاتر از S21 و پیکسل ۵ قرار می‌دهد، اما همچنان از آیفون ۱۲ مینی با امتیاز ۱۱۲ عملکرد ضعیف‌تری دارد.

در بخش بزرگنمایی یا زوم هم این گوشی هوشمند تنها به امتیاز ۵۴ دست پیدا کرده که با توجه به عدم استفاده از دوربین تله‌فوتو در آن، نمی‌توان چندان از چنین موضوعی خرده گرفت. دوربین اصلی ۶۴ مگاپیکسلی ذن‌فون ۸ در مقایسه با دوربین اصلی آیفون ۱۲ مینی و پیکسل ۵ عملکرد بهتری در زمینه زوم دیجیتال دارد، اما از گلکسی S21 بسیار ضعیف‌تر است.

گلکسی S21 به دوربین تله‌فوتو ۶۴ مگاپیکسلی مجهز شده و در بخش زوم DxOMark به امتیاز ۷۳ دست پیدا کرده. بنابراین اگر پرچمدار سامسونگ چنین دوربینی نداشت، تفاوت امتیاز کلی‌اش با ذن‌فون ۸ احتمالا بیشتر از ۱ امتیاز می‌شد.

ایسوس ذن‌فون ۸ به نمایشگر ۵.۹ اینچی مجهز شده و از چیپ قدرتمند اسنپدراگون ۸۸۸ بهره می‌برد. این دستگاه قیمت پایه ۶۷۰ یورویی دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا