فناوری

دونالد ترامپ: بیت کوین یک کلاهبرداری است و دلار آمریکا باید در جهان حکمرانی کند

رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ اخیرا در مصاحبه‌ای با شبکه «فاکس بیزینس» گفته بیت کوین یک کلاهبرداری است که روی ارزش دلار آمریکا تاثیر می‌گذارد.

ترامپ در مصاحبه‌اش گفته بیت کوین را بخاطر رقابت با دلار دوست ندارد:

«بیت کوین شبیه به یک کلاهبرداری است. من آن را دوست ندارم چرا که یک ارز دیگر است که می‌خواهد با دلار رقابت کند.»

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه صحبت‌هایش گفته می‌خواهد دلار ارز جهان باشد و در دنیا حکمرانی کند:

«ارز جهان باید دلار باشد و من فکر نمی‌کنم که باید تمام بیت کوین‌های جهان در گردش باشند. به نظرم باید آن‌ را به شدت کنترل کرد و به رگولاتوری نیاز دارد. این رمزارز اهمیت دلار را زیر سوال می‌برد.»

دونالد ترامپ در حالی علیه بیت کوین صحبت کرده که السالوادور به عنوان اولین کشور جهان، می‌خواهد بیت کوین را به عنوان ارز رسمی بشناسد و معاملات آن را قانونی اعلام کند.

قیمت بیت کوین در هفته‌های گذشته کاهش چشمگیری داشته و البته یکی از دلایل افزایش قیمتش هم مربوط به گفته‌ها و توییت‌های مدیرعامل تسلا یعنی ایلان ماسک بود. اما با اعلام خبر عدم پذیرش بیت کوین از سوی تسلا، وضعیت بازار قرمز شد.

اگرچه ماسک با اقدامات بعدی‌اش مانند تشکیل شورایی برای رفع مشکلات مربوط به استخراج بیت کوین کمی به بهبود وضعیت بازار کمک کرد، اما شرایط به گونه‌ای است که ارزش بیت کوین همچنان رو به کاهش است.

در کنار اظهارنظرهای ماسک، باید به ممنوعیت‌ها در چین هم اشاره کنیم. بانک‌ها و کمپانی‌های پرداخت الکترونیکی در چین نمی‌توانند سرویس‌های مربوط به رمزارزها را در اختیار مشتریان قرار دهند.

قیمت بیت کوین حالا کمتر از ۳۵ هزار دلار است و در نزدیکی ۳۰ هزار دلار قرار دارد. قیمت این رمزارز چندین ماه پیش از ۶۰ هزار دلار فراتر رفته بود. اما سوال مهم این است: آیا ارزی با این همه نوسان می‌تواند ارزهای مطرح جهان مانند دلار را تهدید کند یا خیر؟ نظر شما چیست؟

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا