فناوری

رکورد گران‌ترین پارکینگ دنیا شکسته‌ شد: ۱.۳ میلیون دلار برای ۱۲.۵ متر مربع

هنگ‌ کنگ یکی از پرتراکم‌‎ترین مناطق جهان به شمار می‌رود. در این منطقه کمبود پارکینگ جزو مشکلات اصلی بوده و تعداد آپارتمان‌هایی که فاقد آن هستند، بسیار زیاد است. از این رو واحدهای دارای پارکینگ معمولا با قیمت‌های خیلی بالاتری به فروش می‌رسند. چنین شرایطی باعث شده رکورد جدیدی برای گران‌ترین پارکینگ دنیا ثبت شود. طبق گزارش نشریه South China Morning Post، یک پارکینگ با مساحت ۱۲.۵ متر در دامنه کوه نیکولسن و در منطقه مرفه‌نشین The Peak هنگ کنگ با رقم باورنکردنی ۱.۳ میلیون دلار معامله شده است.

این قیمت بخاطر آن است که اطراف کوه نیکولسن گران‌ترین منطقه آسیا محسوب می‌شود. برای درک بهتر باید اشاره  کنیم در سال ۲۰۱۷ دو واحد آپارتمان با قیمت ۱۴۹ میلیون دلار در این ناحیه فروخته شده و خرید یک خانه معمولی در منطقه The Peak نیاز به پرداخت مبلغی در حدود ۱۰ میلیون دلار دارد؛ ضمن اینکه مبالغ اجاره نیز در آن بسیار بالا بوده و به ۲۱۰ هزار دلار در ماه می‌رسد!

با در نظر گرفتن مواردی که برشمردیم و با توجه به کمبود فضا، حالا شاید پارکینگ ۱.۳ میلیون دلاری را راحت‌تر هضم کنید! البته باید گفت این تنها پارکینگ گران‌قیمت هنگ کنگ نیست و در گذشته نیز مواردی از این دست خبرساز شده است. برای نمونه در سال ۲۰۱۹ یک پارکینگ خودرو با قیمت ۹۶۹ هزار دلار در هنگ کنگ ۷.۵ میلیون نفری معامله شده، در سال ۲۰۱۸ هم فردی ثروتمند ۴۳۰ هزار دلار برای خرید پارکینگ هزینه کرده است.

مدیر آژانسی که پارکینگ رکوردشکن در آنجا معامله شده، معتقد است رقم پرداختی برای آن تناسبی با قیمت خانه‌های موجود در منطقه The Peak ندارد. این مدیر ظاهرا شوخ‎‌طبع در اظهار نظری جالب گفته مردم به فضایی برای پارک کردن خودروی خود نیازمند هستند و نه پولشان!

وی افزوده خرید پارکینگ در این منطقه، صرفا برای استفاده روزمره است و حکم سرمایه‌گذاری ندارد. با توجه به شرایط موجود احتمالا در آینده نزدیک باز هم شاهد رکوردی جدید برای یک پارکینگ خودرو خواهیم بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا