فناوری

سامسونگ پروژه دستیار صوتی بیکسبی را لغو خواهد کرد

براساس گزارش‌های اخیر، سامسونگ سامسونگ احتمالا پروژه دستیار صوتی بیکسبی را لغو خواهد کرد. بیکسبی سامسونگ در مقایسه با دستیار گوگل، آمازون الکسا و سیری اپل، سرعت چندان خوبی ندارد دارد و در بسیاری از موارد اطلاعات درستی نیز ارائه نمی‌دهد. به طور کلی، به‌نظر می‌رسد که این برنامه برای کاربران گوشی‌های گلکسی سامسونگ چندان مفید نیست و احتمالا لغو پروژه بیکسبی برای کاربران سامسونگ ناراحت‌کننده نخواهد بود.

سرویس دستیار صوتی سامسونگ ابتدا با پروژه‌ S-Voice و هم‌زمان با معرفی گلکسی S3 آغاز شد. این شرکت سپس با معرفی سری گلکسی S8 در سال 2017، از دستیار هوشمند جدید خود به‌نام بیکسبی رونمایی کرد. سامسونگ در گذشته روی برخی گوشی‌های خود دکمه‌ای اختصاصی برای دسترسی سریع به دستیار دیجیتال قرار می‌داد.

سامسونگ دکمه اختصاصی بیکسبی را در مدل‌های گلکسی S20 حذف کرد و تنها کلیدهای تنظیم صدا و پاور را باقی گذاشت. بااین‌حال، کاربران می‌توانند با فشار طولانی دکمه پاور، بیکسبی را بیدار کنند. سامسونگ در آپدیت OneUI 5.0 مبتنی بر اندروید 13، ماژولی از مجموعه Good Lock به‌نام RegiStar را معرفی کرد. کاربران از طریق این ماژول می‌توانند دکمه پاور را شخصی‌سازی کنند. آنها می‌تواند عملکردهای مختلفی مثل راه‌اندازی دستیار گوگل اسیستنت را با آن تنظیم کرد. بااین‌حال، ماژول مذکور از دستیار صوتی بیکسبی پشتیبانی نمی‌کند.

لغو پروژه بیکسبی سامسونگ

سامسونگ با معرفی سری گلکسی S10، قابلیتی به‌نام Bixby Routines معرفی کرد، اما برای استفاده از این برنامه باید دستیار صوتی بیکسبی را راه‌اندازی کنید. درغیر این‌صورت، امکان دسترسی به این قابلیت وجود نخواهد داشت. این شرکت در One UI 5 نام برنامه‌ را به Modes and Routines تغییر داد و برای استفاده از آن، دیگر نیازی به فعال‌سازی بیکسبی نیست.

سامسونگ توسعه عملکرد واقعیت‌افزوده Bixby Vision را متوقف می‌کند

سامسونگ در سال 2020 اعلام کرد که دیگر عملکرد AR Bixby Vision را توسعه نخواهد داد. ویژگی مذکور این امکان را برای شما فراهم می‌کند که آرایش، تزئین خانه و موارد دیگر را با فناوری واقعیت‌افزوده، امتحان کنید. ویژگی‌های اولیه‌ی بیکسبی ویژن مثل جستجوی تصویری و ترجمه همچنان فعال هستند، اما بسیاری از امکانات دیگر آن حذف شده‌اند. با گذشت دوسال، این قابلیت همچنین فعال است اما نسبت به قبل هیچ تغییری در آن دیده نمی‌شود.

  • توقف سیستم امتیاز دهی بیکسبی به کاربران
  • دکمه بیکسبی در گلکسی اس 10 می تواند برای بازکردن هر اپلیکیشنی تنظیم شود

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا