فناوری

سرمایه‌گذاری مشترک رنو و شرکت‌های فناوری برای شارژ وایرلس باتری خودرو

رنو با همکاری شرکت های فعال در زمینه فن آوری شرکت جدیدی با نام  «Software Republique» را راه اندازی خواهد کرد که در زمینه امنیت سایبری، سیستم های شارژ و دیگر موارد مربوط به وسایل نقلیه هوشمند کار خواهند کرد که شامل فناوری شارژ‌ وایرلس باتری نیز می‌شود.

به گفته گیلز ویدال (Gilles Vidal) مدیر دپارتمان طراحی رنو، لوگوی جدید از سال ۲۰۲۴ روی تمامی ساخته‎‌های کمپانی نصب خواهد شد

این شرکت در مقر اصلی رنو در گویانکورت فرانسه فعالیت خواهد کرد و وظیفه اصلی آن نیز ساده کردن تجربه شارژ وسایل نقلیه برقی و بالا بردن امنیت سایبری خواهد بود. این موارد از سال ۲۰۲۲ برای تمامی محصولات جدید الکتریکی اجباری خواهد شد.

رنو

یکی از فناوری هایی که برای توسعه ایستگاه های شارژ تعریف شده است امکان شارژ وسایل نقلیه برقی بدون اتصال هرگونه کابلی به خودرو است که احتمالا اشاره به شارژ وایرلس باتری خودرو دارد.

از دیگر زمینه های همکاری نیز می‌توان به هوش مصنوعی، اتصالات، وسایل الکترونیکی تعبیه شده درون خودرو و فن آوری دوقلوی مجازی اشاره کرد که در آن عملکرد دستگاه یا محصول فیزیکی توسط نرم افزار شبیه سازی می‌شود.

یک صندوق سرمایه گذاری برای تامین بودجه مورد نیاز استارتاپ های نوپا ایجاد خواهد شد که به منابع جدیدی که شرکت جدید در اختیار آنها قرار می‌دهد، دسترسی خواهند داشت.

مدیرعامل جدید شرکت رنو لوکا دی میو در این باره می‌گوید:

«در زنجیره جدید ایجاد شده، سیستم های اطلاعاتی داخلی نیروی محرکه جدیدی هستند که همه تحقیقات و سرمایه گذاری ها در آن متمرکز خواهد شد. با توجه به این چالش فن آوری، ما قصد داریم تا بازی را به صورت جمعی و آشکارا بازی کنیم.»

«هیچ مرکز ثقلی وجود نخواهد داشت، ارزش هر کدام از این سرمایه گذاری ها توسط دیگری چند برابر خواهد شد. ترکیبی از امنیت سایبری، میکروالکترونیک، انرژی و مدیریت داده ما را قادر خواهد ساخت تا راه حلهای پیشرفته و منحصر به فردی را برای قوانین جدید اتحادیه اروپا در زمینه کاهش تولید گازهای سمی کربن و…پیدا کنیم».

چهار عضو دیگر در زمینه همکاری مشترک شرکت ارائه دهنده خدمات فنی Atos، شرکت نرم افزاری Dassault Systemes و تولید کننده چیپ های میکروالکترونیکی یعنی ST Microelectronics و شرکت سیستم های الکتریکی Thales هستند که در زمینه هوافضا، دفاع، حمل و نقل و امنیت فعالیت می‌کند.

گروه مشاور بوستون تخمین می‌زند که بازار تا سال ۲۰۳۵ بیش از ۶۰ درصد رشد کند و در حدود ۱۱ هزار میلیارد یورو ارزش داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا