فناوری

سرویس گیمینگ ابری ایکس باکس در دسترس کاربران iOS قرار گرفت

مایکروسافت از اواسط ماه آوریل از طریق دعوت‌نامه آزمایش بتای سرویس ایکس باکس کلاود را آغاز کرده بود. حالا بتای عمومی این سرویس در دسترس تمام کاربران قرار گرفته و حتی کاربران iOS می‌توانند از طریق مرورگر سافاری به آن دسترسی پیدا کنند.

سرویس ایکس باکس کلاود گیمینگ مایکروسافت در اختیار تمام مشترکان گیم پس آلتیمیت در iOS و PC قرار گرفته است. در پی‌سی کافیست با مرورگری مثل کروم یا اج به وب‌سایت ایکس کلاود بروید و در iOS با مرورگر سافاری به این سرویس دسترسی پیدا کنید. نکته جذاب این است که حتی می‌توانید با کمک ارتباط USB یا بلوتوث از کنترلر برای اجرای بازی‌ها بهره بگیرید.

مایکروسافت اعلام کرده که از این پس برای ایکس کلاود از یک سخت‌افزار سفارشی ایکس باکس سری ایکس استفاده می‌کند. کسانی که اینترنت خوبی داشته باشند با این سخت‌افزار می‌توانند بازی‌ها را با وضوح ۱۰۸۰p و نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه اجرا کنند.

مایکروسافت برای آوردن سرویس ایکس کلاود به iOS مسیر درازی را طی کرده است. اپل ابتدا با استناد به قوانین اپ استور اعلام کرده بود که اپلیکیشن‌های استریم بازی نمی‌توانند به شکل متداول خود در این فروشگاه منتشر شوند. ولی بعدا به این برنامه‌ها اجازه داد تا از طریق مرورگر در دسترس کاربران قرار بگیرند و خدمات خود را ارائه کنند.

سرویس ایکس کلاود یک سرویس استریم آنلاین بازی است که بدون نیاز به سخت‌افزارهای قدرتمند دسترسی کاربر را به بازی‌های جذاب و حتی انحصاری مایکروسافت فراهم می‌کند. ایکس کلاود به‌صورت رایگان در اختیار مشترکان سرویس گیم پس آلتیمیت قرار می‌گیرد و هم‌اکنون برای اندروید ۶ و بالاتر، iOS 14.4 و بالاتر و ویندوز ۱۰ آپدیت ۲۰H2 و بالاتر در دسترس است.

گفته می‌شود که برای استفاده از این سرویس باید حداقل یک سرویس اینترنت ۵ مگابیتی داشته باشید و برای دستیابی به کیفیت مطلوب از اینترنت بالای ۹ مگابیت استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا