فناوری

شکایت تازه علیه آمازون: کارکنان انبار زمان کافی برای استراحت و صرف غذا ندارند

کارمند سابق یکی از انبارهای آمازون از این شرکت به اتهام اجازه ندادن به کارکنان برای استفاده کامل از زمان استراحت و صرف وعده غذایی و کم کردن کامل این زمان‌ها از حقوق، شکایت کرد.

این شکایت به نیابت از «لوونیا اسکات»، (Lovenia Scott)، کارمند سابق یکی از انبارهای آمازون در دادگاه منطقه‌ای شمال کالیفرنیا به ثبت رسیده است. اسکات مدعی است که آمازون به او و کارکنان دیگر اجازه استفاده کامل از زمان ۳۰ دقیقه‌ای قانونی برای صرف وعده غذایی پس از ۵ ساعت کار و استراحت ۱۰ دقیقه‌ای پس از ۴ ساعت کار را نداده است.

خانم اسکات می‌گوید آمازون زمان‌های صرف وعده‌های غذایی برای هر شیفت را زمانبندی نمی‌کند، قانونی کتبی درباره تایم استراحت و صرف غذا ندارد که کارکنان را تشویق به استفاده کردن از آن‌ها بکند و از کارکنان می‌خواهد تا همیشه واکی‌تاکی خود را به منظور مختل نشدن کارها حتی در زمان استراحت همراه خود داشته باشند و به آن جواب دهند.

اسکات مدعی است فرآیند آماده شدن برای استراحت کردن خودش چندین دقیقه از زمان استراحت واقعی را تلف می‌کند. او می‌افزاید زمان صرف وعده‌های غذایی به گونه‌ای زمانبندی می‌شود تا همه کارکنان در یک زمان غذا بخورند، به همین دلیل صف‌هایی طولانی جلوی دستگاه حضور و غیاب شکل می‌گیرد. به گفته او بعضی اوقات ساعت زدن بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول می‌کشد و اگر یکی از پرسنل دیر سر کار برگردد، آمازون با او برخورد می‌کند.

کارمند یاد شده می‌گوید آمازون به طور خودکار ۳۰ دقیقه کامل را از حقوق او و کارکنان دیگر کم کرده است. او در مورد استراحت ۱۰ دقیقه‌ای نیز ادعا می‌کند که آمازون آن‌ها را زمانبندی نمی‌کند و بار  سنگینی از کارها را روی دوش تعداد کمی از کارکنان گذاشته است. به گفته او فشار کار به حدی است که کارکنان فرصت استراحت کردن را از دست می‌دهند. علاوه بر این، آمازون به کارکنان گفته تا فقط زمانی به استراحت بروند که «فکر می‌کنند به آن احتیاج دارند.»

اسکات همچنین آمازون را به وادار کردن او و کارکنان دیگر به استفاده از گوشی شخصی برای انجام کارهای شرکت، گزارش‌های نادرست درباره حقوق پرداختی، پرداخت کم حقوق و اقدامات انحصارطلبانه متهم کرده است.

هزاران کارمند آمازون در انبار Bessemer در آلاباما در روزهای آتی درباره تشکیل اتحادیه تصمیم گیری خواهند کرد. تشکیل اتحادیه توسط کارکنان این شعبه می‌تواند کارکنان انبارهای دیگر را به عضویت در اتحادیه و در نهایت آمازون را به تغییر رفتار وادار کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا