فناوری

مک‌‎بوک پرو 13 اینچی M2 احتمالا با تاچ بار و بدون برش نمایشگر از راه می‌رسد

طبق گزارش‌ها، اپل ماه آینده یک رویداد برگزار خواهد کرد که در آن با چندین محصول از جمله نسخه جدید مک‌بوک پرو 13 اینچی روبه‌رو می‌شویم. حالا طبق شایعه‌ای جدید، مک بوک پرو 13 اینچی M2 طراحی‌اش تغییر نخواهد کرد و همچنان شاهد استفاده از تاچ بار در آن خواهیم بود.

اپل با معرفی مک بوک پرو 14 و 16 اینچی تصمیم به حذف تاچ بار از آن‌ها گرفت، اما حالا به نظر می‌رسد این قابلیت در نسخه جدید مک بوک پرو 13 اینچی باقی می‌ماند. علاوه بر این، ظاهرا کوپرتینویی‌ها نمی‌خواهند به سراغ ناچ نمایشگر برای این لپ‌تاپ جدیدشان بروند و البته خبری هم از فناوری پروموشن یا رفرش ریت 120 هرتز در مک بوک پرو M2 نخواهد بود.

مشخصات مک بوک پرو M2

اگرچه احتمالا اپل طراحی این محصول را تغییر نمی‌دهد، اما برای آن به سراغ تراشه جدید M2 می‌رود که جایگزین M1 مورد استفاده در مدل اصلی می‌شود. انتظار داریم این تراشه تعداد هسته‌های یکسان با M1 داشته باشد، با این حال به 10 هسته گرافیکی مجهز شود و همچنین عملکردش بهبود یابد.

چند روز پیش «دیجی‌تایمز» در گزارشی ادعا کرد که این محصول جدید نسبت به نسل قبلی‌اش تنها در زمینه پردازنده بهبود پیدا خواهد کرد و اپل در آن از دیگر قطعات نسخه قدیمی بهره خواهد برد. همچنین خبرنگار بلومبرگ، «مارک گورمن» هم معتقد است که اپل در سال جاری میلادی از این محصول رونمایی می‌کند، اما معرفی‌اش در مراسم ماه مارس کمی غیرمنتظره خواهد بود. همچنین به گفته گورمن، خبری از تاچ بار در آن نخواهد بود که با شایعه اخیر تفاوت دارد.

با وجود تمام گفته‌ها، اپل احتمالا در تاریخ 8 مارس (17 اسفند) یک رویداد برای معرفی آیفون SE 3 به همراه آیپد ایر جدید برگزار خواهد کرد. با توجه به شایعه اخیر، شاید در همین مراسم با مک بوک پرو 13 اینچی M2 هم روبه‌رو شویم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا