فناوری

مینگ-چی کو: کیفیت دوربین آیفون‌های ۲۰۲۲ عکاسی با موبایل را وارد مرحله جدیدی می‌کند

تحلیلگر مطرح محصولات اپل، «مینگ-چی کو» در جدیدترین یادداشتش به ویژگی‌های آیفون‌های ۲۰۲۲ اشاره کرده. به اعتقاد کو، سال آینده تنها با آیفون‌های ۶.۱ و ۶.۷ روبه‌رو می‌شویم و دیگر خبری از آیفون مینی ۵.۴ اینچی نخواهد بود.

طبق این یادداشت، کوپرتینویی‌ها آیفون‌های ۲۰۲۲ را در ۴ مدل وارد بازار می‌کنند که دو نسخه از نمایشگر ۶.۷ اینچی با مشخصات فنی قدرتمند و دو مدل با پنل ۶.۱ اینچی و قدرت سخت‌افزاری ضعیف‌تر از راه می‌رسند.

اپل سال گذشته میلادی همراه با سری آیفون ۱۲، از نسخه مینی آن‌ها هم رونمایی کرد. این دستگاه که نمایشگر ۵.۴ اینچی دارد، در بازار با استقبال مناسبی مواجه نشده و فروش بالایی ندارد. با این وجود ظاهرا امسال آیفون ۱۳ مینی هم از راه می‌رسد، اما به گفته کو کوپرتینویی‌ها دیگر برنامه‌ای برای عرضه آن در ۲۰۲۲ نخواهند داشت.

یکی از قابلیت‌های جدید مدل‌های قدرتمند آیفون‌های ۲۰۲۲ یا آیفون ۱۴ پرو و پرو مکس، دوربین ۴۸ مگاپیکسلی خواهد بود که علاوه بر ارائه تصاویر با این رزولوشن، با استفاده از ترکیب ۴ پیکسل، عکس‌های ۱۲ مگاپیکسلی هم در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

با این ویژگی، اپل می‌تواند اندازه پیکسل را به ۲.۵ میکرومتر برساند که بسیار بزرگتر از آیفون ‍۱۲ و آیفون ۱۳ و حتی رقبای اندرویدی است. به باور این تحلیلگر، آیفون ۱۴ کیفیت عکاسی با دوربین موبایل را وارد مرحله جدیدی می‌کند.

کو به این موضوع اشاره داشته که مدل‌های قدرتمند این سری می‌توانند ویدیو با رزولوشن ۸K ضبط کنند. با توجه به این موضوع، آیفون‌های ۲۰۲۲ می‌توانند تصاویر و ویدیوهای بهتر و مناسب‌تری برای دستگاه‌های واقعیت افزوده و ترکیبی بگیرند و تجربه کاربری افراد را بهبود می‌دهند.

کو تنها به ارائه اطلاعات درباره آیفون ۱۴ بسنده نکرده و از تجهیز آیفون‌های ۲۰۲۳ به دوربین پریسکوپی و فیس آیدی زیر نمایشگر اشاره کرده. با توجه به این موضوع، احتمالا یکی از مدل‌های آیفون ۱۵ بدون برش یا حفره درون نمایشگر از راه می‌رسد، هرچند فاصله زیادی تا معرفی این محصولات داریم و شاید برنامه‌های اپل تغییر کنند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا