فناوری

هنر عکاسی هوایی: برندگان مسابقه عکاسی با پهپاد ۲۰۲۱ مشخص شدند

مسابقه «عکاسی با پهپاد» در سال چهارم برگزاری‌اش قرار دارد و در همین مدت توانسته به یکی از مسابقات عکاسی هوایی جذاب تبدیل شود. در مسابقه ۲۰۲۱ سوژه‌های مختلفی مورد توجه عکاسان قرار گرفته‌اند؛ از یک «خرس قطبی در حال چرت زدن» گرفته تا یک نمای سورئال از داخل یک «آتشفشان در حال فوران».

مسابقه عکاسی با پهپاد شامل هفت دسته مختلف از جمله مردم، طبیعت، حیات وحش، تصاویر انتزاعی و موارد دیگری می‌شود. هر نوع عکس هوایی می‌تواند وارد این مسابقه شود و نوع ثبت آن‌ها اهمیتی ندارد، بنابراین تصاویر می‌توانند توسط هواپیما، بالن یا پهپاد گرفته شوند.

عکس سال از ترجه کولاس: ملاقات غازهای پاصورتی با زمستان. لوانجر، نروژ

برنده مسابقه امسال «ترجه کولاس» بود که عکس چشمگیری از غاز‌های پاصورتی در حال مهاجرت به سمت قطب شمال را به اشتراک گذاشته بود. ماهیت منحصر به فرد این عکس، روند تجربی در حال پیشرفت عکاسی با پهپاد را نشان می‌دهد. همچنین این تصویر از زاویه‌ خاصی گرفته شده که تنها توسط پهپاد امکان‌پذیر است.

عکاسی با پهپاد
تحسین شده در بخش حیات وحش از مارتین گرگوس: زیبای خفته. چرچیل، مانیتوبا، کانادا

بسیاری از شرکت‌کنندگان امسال تصاویر خود را با استفاده از نمای محبوب «چشم خدا» به ثبت رساندند که برخی از آن‌ها دیدگاه‌های جذابی را ارائه می‌کند. به عنوان مثال، «مارتین گرگوس» در عکس استثنایی خود یک خرس قطبی خوابیده را به تصویر کشیده که نحوه کمک پهپادها و دوربین‌های از راه دور به عکاسی از حیات وحش را نشان می‌دهد.

عکاسی با پهپاد
تحسین شده در بخش شهری از عظیم خان: غروب در کمپ پناهندگان روهینگیا. بازار کاکس، بنگلادش

عکس‌های دیگر شرکت‌کنندگان امسال، تمایل رو به رشد عکاسان هوایی برای موضوعات مربوط به روزنامه‌نگاری یا سیاست را نشان می‌دهد. یک مثال عالی در این رابطه عکس «عظیم خان» از اردوگاه پناهندگان روهینگیا است. این اردوگاه که «بازار کاکس» نامیده می‌شود در مرز میانمار/بنگلادش قرار دارد و محل زندگی بیش از یک میلیون پناهجو است. عکس او که در شب گرفته شده، به خوبی نشان می‌دهد که این پناهگاه در حال تبدیل شدن به یک شهر است.

از دیگر عکس‌های قابل توجه مسابقه عکاسی با پهپاد امسال می‌توان به یک جنگل کوچک شبیه به پودل، گدازه‌های یک آتشفشان در ایسلند و صاعقه بر فراز دریای آدریاتیک اشاره کرد. در ادامه سایر عکس‌های شرکت‌کننده را می‌توانید مشاهده کنید:

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا