فناوری

وضعیت فاجعه‌بار ویروس کرونا در هند: شمار ابتلای روزانه رکورد زد

ویروس کرونا همچنان در جهان در حال قربانی گرفتن است و هند وضعیت بسیار نامناسبی را تجربه می‌کند. این کشور برای چهارمین روز متوالی، یک رکورد جدید در زمینه ابتلای روزانه به کووید-۱۹ ثبت کرده است.

در روز یکشنبه نزدیک به ۳۵۰ هزار یا بطور دقیق ۳۴۹,۶۹۱ مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده که تعداد کل مبتلایان را به نزدیک ۱۷ میلیون می‌رساند. ظرفیت بیمارستان‌ها در این کشور پر شده و بیمارستان‌ها به اکسیژن کافی برای نجات بیماران دسترسی ندارند که همین موضوع مانع از پذیرش بیماران جدید می‌شود.

دولت هند برای مقابله با چنین وضعیتی، از قطارها و نیروی هوایی برای ارسال تجهیزات موردنیاز در مناطقی که بیشترین موارد ابتلا را ثبت کرده‌اند، استفاده می‌کند.

وضعیت در پایتخت هند، دهلی نو به شدت حاد است و بیماران به علت عدم دسترسی به اکسیژن، در بیمارستان‌ها جان خود را از دست می‌دهند. به گفته سازمان بهداشت جهانی (WHO)، وضعیت هند نشان‌دهنده این موضوع است که ویروس کرونا تا چه اندازه می‌تواند ویرانگر باشد.

در کنار رکورد روزانه ابتلا به کرونا، میزان مرگ و میر هم در هند رکورد زده و در مدت ۲۴ ساعت، ۲,۷۶۷ نفر جان خود از دست داده‌اند که بالاترین میزان مرگ و میر روزانه ناشی در کووید-۱۹ در این کشور محسوب می‌شود.

در حالی هند با چنین وضعیتی دست و پنجه نرم می‌کند که دولت این کشور در اوایل سال جاری میلادی تصور می‌کرد موفق به شکست کووید-۱۹ شده. در اواسط فوریه موارد ابتلای جدید به کرونا به ۱۱ هزار رسید و وزیر بهداشت در ماه مارس اعلام کرد که هند در پایان همه‌گیری قرار دارد. همین موضوع موجب شکل‌گیری گردهمایی گسترده در این کشور شد.

با وجود چنین امیدواری، هند با موج جدید شیوع کرونا مواجه شد و هر روز وضعیتش بدتر می‌شود. اگر اکسیژن کافی به بیمارستان‌های این کشور نرسد، بیماران تنها در چند دقیقه جان خود را از دست می‌دهند. هند به تازگی از کشف گونه جدید کرونا خبر داده که احتمالا قدرت سرایت بیشتری دارد و البته شاید در برابر واکسن هم از خود مقاومت نشان دهد.

تا به امروز بیش از ۱۴۷ میلیون نفر در سراسر جهان به کرونا مبتلا شده‌اند و بیش از ۳ میلیون نفر هم جان خود را از دست داده‌اند. در کشورمان کرونا بیش از ۶۹ هزار قربانی گرفته است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا