فناوری

کانترپوینت: با معرفی آیفون تاشو در سال ۲۰۲۳ شرایط برای سامسونگ دشوار می‌شود

«نیل شاه» معاون تحقیقات موسسه کانترپوینت می‌گوید با معرفی و عرضه آیفون تاشو اپل تا دو سال آینده، شرایط برای سامسونگ دشوار خواهد شد و ممکن است کره‌ای‌ها نتوانند سهم بازار خود را حفظ کنند.

سهم بازار گوشی‌های تاشو در اختیار سامسونگ است اما در آینده و با ورود احتمالی اپل به این عرصه ممکن است جایگاه آن‌ها تهدید شود. با این وجود به نظر می‌رسد سامسونگ در آینده باید یک گوشی تاشو قدرتمند به بازار عرضه کند.

«مینگ-چی کو» تحلیلگر مطرح اپل در گزارش خود عنوان کرد که این شرکت به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۳ یک گوشی آیفون تاشو عرضه می‌کند. او در گزارش خود به این موضوع اشاره کرد که پس از ۵G، نسل جدید بازار موبایل را گوشی‌های تاشو تشکیل خواهند داد.

«نیل شاه» معاون تحقیقات موسسه کانترپوینت در مصاحبه‌ای اعلام کرد که پس از ورود اپل به بازار گوشی‌ها تاشو، حفظ بازار این گوشی‌ها برای سامسونگ دشوار خواهد بود. هرچند این شرکت تعداد گوشی‌های تاشو فروخته شده خود را اعلام نکرده اما در نمایشگاه CES سال ۲۰۲۰ طبق گفته «کوه دونگ جین» رئیس بخش گوشی‌های موبایل سامسونگ، حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار گوشی گلکسی فولد به فروش رسیده است.

طبق گزارش ارائه شده انتظار می‌رود عرضه جهانی گوشی‌های تاشو تا پایان سال ۲۰۲۲ به حدود ۱۸ میلیون دستگاه برسد، اما این مقدار تنها ۱.۲ درصد از کل بازار گوشی‌های هوشمند را تشکیل می‌دهد. سامسونگ سال گذشته بیش از ۸۰ درصد سهم بازار گوشی‌های تاشو را در اختیار داشته است. اما به نظر می‌رسد با معرفی گوشی‌های میت ایکس ۲ و می میکس فولد از سوی شرکت‌های هواوی و شیائومی، امسال سامسونگ در بازار گوشی‌های تاشو رقیب‌های بیشتری خواهد داشت.

همچنین عرضه احتمالی اولین گوشی‌های تاشو از سوی اپل، ممکن است سهم بازار سامسونگ را به خطر بیندازند. طبق داده‌های ارائه شده در سه ماهه چهارم سال گذشته اپل ۲۳.۴ درصد از سهم بازار جهانی گوشی‌های موبایل را به خود اختصاص داده است، در حالی که این مقدار برای سامسونگ ۱۹.۱ درصد بوده است.

«کارمی لوی» یکی از تحلیلگران حوزه فناوری در مصاحبه‌ خود عنوان کرد که اکنون سامسونگ برای حفظ جایگاه خود، دو سال فرصت دارد تا در آینده گوشی‌های تاشو قدرتمندی به بازار عرضه کند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا