فناوری

کلاب هاوس روی Waves کار می‌کند: راهی جدید برای دعوت دوستان به اتاق‌های گفتگو

براساس تصاویر به اشتراک گذاشته شده توسط محققی به نام «جین مانچون وانگ»، کلاب هاوس روی روشی جدید برای دعوت دوستان به اتاق‌های صوتی کار می‌کند. این ویژگی Waves نام دارد و بیشتر روی جنبه‌های اجتماعی کلاب هاوس تمرکز می‌کند. براساس اسکرین شات‌هایی که وانگ به اشتراک گذاشته، با Waves می‌توان دوستان خود را با استفاده از لوگوی کلاب‌ هاوس به روم‌ها دعوت کرد.

اگر افراد به دعوت پاسخ مثبت دهند، به طور خودکار به اتاق صوتی اضافه می‌شوند. سخنگوی شرکت از هرگونه اظهار نظر در این باره خودداری کرده، اما با توجه به اسکرین شات‌ها این ویژگی برای اتاق‌های اجتماعی در نظر گرفته شده است. کلاب‌هاوس در ماه ژوئیه توانست فهرست انتظار برای پیوستن به این شبکه اجتماعی را حذف کند و در عین حال پشتیبانی از ویژگی صدای فضایی را نیز به کلاب هاوس اضافه کرد. کلاب‌هاوس برنامه چت صوتی است که ابتدا فقط با دعوت نامه امکان عضویت و استفاده از آن وجود داشت، اما به تدریج در حال رفع موانع و بهتر کردن آن است.

این شرکت با تمرکز روی ویژگی‌های چت صوتی تبدیل به برنامه‌ای پرکاربرد شده در کشور ما نیز طرفدارانی پیدا کرده. با ویژگی Waves دعوت کردن به اتاق‌های صوتی آسان‌تر می‌شود و می‌تواند کاربران این شبکه اجتماعی صوتی را افزایش دهد.

در دوران کرونا استفاده از اپلیکیشن‌ها بیش از پیش رونق گرفت و تماس‌های ویدیویی، صوتی و کنفرانس‌ها رواج بیشتری پیدا کرد. همین موضوع در کنار محبوبیت بالای کلاب هاوس باعث شده شرکت‌های بیشتری روی قابلیت گفتگوی صوتی تمرکز کنند که برای مثال می‌توان به Spaces توییتر اشاره کرد. با این حال باید منتظر ماند و دید پس از دوران کرونا، همچنان این ویژگی مورد توجه کاربران خواهد بود یا خیر.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا