فناوری

HMD نیز با ادامه دادن راه اپل، شارژر را از جعبه گوشی‌های خود حذف می‌کند

به نظر می‌رسد «HMD» نیز قصد دارد روش اپل را در حذف شارژر از جعبه گوشی‌های آینده خود ادامه دهد و ظاهرا نوکیا ایکس ۲۰ نخستین موبایل این شرکت خواهد بود که بدون شارژر در جعبه در دسترس کاربران قرار می‌گیرد.

هنوز هم بسیاری از کاربران متقاعد نشده‌اند که حذف کردن شارژر از جعبه گوشی‌های آیفون توسط اپل تاثیر مثبتی روی محیط زیست خواهد داشت و از این تصمیم اپل به عنوان راهکار جدیدی برای درآمدزایی و کسب سود یاد می‌کنند. از طرفی دیگر خرید یک آداپتور اضافی برای مصرف‌کننده نوعی هزینه اضافی محسوب می‌شود.

حالا به نظر می‌رسد حتی HMD نیز تصمیم گرفته در گوشی‌های آینده خود شارژر را حذف کند تا کاربران چنین لوازم جانبی را جداگانه خریداری کنند. براساس گزارش‌های منتشر شده از سوی منابع آگاه، این شرکت قصد دارد گوشی هوشمند نوکیا X20 را که به تازگی معرفی شده است، بدون شارژر عرضه کند و علت چنین تصمیمی را کمک به محیط زیست اعلام کرده است.

برخی تولیدکنندگان دیگر مانند سامسونگ نیز که گوشی پرچمدار گلکسی S21 خود را بدون شارژر عرضه کرد، رویه اپل را ادامه داده‌اند. به علاوه برندهای دیگری از جمله شیائومی و هواوی نیز به این طرح را دنبال کرده‌ان‌د.

با این وجود، به نظر می‌رسد چنین تصمیمی برای گوشی‌های هوشمندی مانند نوکیا X20 مناسب نخواهد بود. این گوشی هوشمند از فناوری شارژ اختصاصی بهره نمی‌برد و از فناوری شارژ ۱۸ وات پشتیبانی می‌کند که نیازی به شارژر منحصر به فرد ندارد.

با وجودی که نوکیا در رقابت با تولیدکنندگان چینی، بازار خود را از دست داده و در مقایسه با شرکت‌هایی مانند سامسونگ و اپل طرفدار آنچنان زیادی ندارد، مطمئنا تصمیم جسورانه‌ای گرفته است. بنابراین حذف کردن شارژر از جعبه‌ گوشی‌های آینده، ممکن است برای HMD تفاوت زیادی نداشته باشد، اما این تصمیم در بازارهای حساس می‌تواند واکنش‌های شدیدی را به همراه داشته باشد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا