بازی هافناوریکسب و کار

بازگشت CPY برای شکست Denuvo – کرک بازی‌ها متوقف نمی‌شود

بازگشت CPY برای شکست Denuvo. در طی ماه‌های اخیر کاربرانی با بودجه بسیار پایین که توان تهیه عناوین گران قیمت 60 دلاری را ندارند کاملا ناامید شده بودند زیرا جدیدترین نسخه Denuvo موفق شد جلوی هر گونه کرک شدن را بگیرد. البته مشخص نیست دلیل این موضوع کاملا به Denuvo و قدرت آن باز می‌گردد یا دلایل دیگری در پشت پرده مانند عدم فعالیت گروه‌های فعال در زمینه کرک نیز در آن نقش داشتند. اما در طی روزهای گذشته ما شاهد اتفاقات جالب توجهی بودیم که جان تازه‌ای به این دسته از کاربران (که اتفاقا بسیاری از ما را نیز شامل می‌شود) هدیه داده است.

در چند روز گذشته گروه معروف CPY یا Conspiracy موفق شده تا 5 عنوان بازی مهم را کرک نماید. این گروه در ابتدا کرک 4 بازی Death Stranding و A Total War Saga: TROY و EFootball PES 2021 و Mafia: Definitive Edition را در یک روز منتشر نمود و پس از آنها نوبت به Marvel’s Avengers رسید. البته در این میان EMPRESS نیز بیکار ننشسته و قفل MORTAL KOMBAT 11 را شکست.

بازگشت CPY برای شکست Denuvo

همین اتفاقات باعث شده تا بسیاری از کاربران جمله Denuvo is Dead را به زبان آوردن و البته با اتفاقات اخیر شوخی‌های بسیاری انجام دهند. هر چند که احتمالا این خبر خوبی برای کاربران داخلی به علت هزینه‌های سرسام آور خواهد بود اما مشخص نیست که تا چه زمانی شاهد عملکرد CPY و EMPRESS خواهیم بود. در گذشته نیز اتفاق مشابهی رخ داده بود و Denuvo را شکست خورده خطاب می‌کردیم اما پس از آن این قفل امنیتی قدرتمندتر بازگشت تا جایی که حتی شایعاتی مبنی بر پایان کار گروه‌های کرک کننده نیز منتشر شده بود.

در هر صورت نمی‌توان توسعه دهندگان و ناشران را برای انتخاب چنین قفل امنیتی سرزنش کرد. حتی با این که شاهد کرک شدن بازی‌ها هستیم اما اکثر آنها حداقل چند هفته ابتدایی انتشار را بدون کرک شدن به پایان رسانده‌اند که مهم‌ترین زمان فروش یک عنوان تصور می‌شود. البته هستند توسعه دهندگان دیگری مانند CD Projekt RED معروف که اعتقاد دارد گیمرها شایسته آن هستند که به تجربه بازی خود بدون مشکل بپردازند و اگر بازی واقعا لیاقتش را داشته باشد گیمرها در هر صورت بازی را تهیه خواهند کرد. در پایین برخی شوخی‌های کاربران با این موضوع را مشاهده می‌کنید.

شوخی کاربران در رابطه با شکست Denuvo از CPY و Empress
شوخی کاربران در رابطه با شکست Denuvo از CPY و Empress
شوخی کاربران در رابطه با شکست Denuvo از CPY و Empress
شوخی کاربران در رابطه با شکست Denuvo از CPY و Empress
شوخی کاربران در رابطه با شکست Denuvo از CPY و Empress

بیشتر بخوانید: جدیدترین جزئیات Navi 21 XT و Navi 21 XL – گرافیک‌های آینده تیم سرخ

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا