بازی هافناوریکسب و کار

LTPO؛ فناوری جدید نمایشگرهای آیفون با مصرف انرژی کمتر

جالب است بدانید که تا امروز هیچکدام از محصولات اپل به استثناء اپل واچ سری 5 دارای نمایشگر همیشه روشن (Always on Display) نبودند. اما خوشبختانه این موضوع ممکن است در آینده تغییر کند، چراکه به نظر می‌رسد اپل قصد دارد از نمایشگرها LTPO برای آیفون‌های خود استفاده کند. براساس گزارشات جدید اپل ممکن است برای گوشی هوشمند آینده خود از LTPO به جای OLED استفاده کند.

نمایشگرهای LTPO با امکان خاموش کردن جداگانه هر پیکسل

اگر گزارشات منتشر شده جدید صحیح باشند، احتمال این موضوع وجود دارد که آیفون‌های آینده از نمایشگرهای LTPO (اکسید پلی کریستالین با دمای پایین) استفاده خواهند کرد. این تکنولوژی دارای یک بورد کم مصرف است و بسته به رنگ‌های مختلفی که از نمایشگر دریافت می‌کند، می‌تواند هر پیکسل را جداگانه خاموش می‌کند. به عنوان یادآوری بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که اپل سری 4 و سری 5 ساعت‌های هوشمند خود را با تکنولوژی LTPO عرضه کرده و ادعا می‌کند که باتری آنها می‌توانند تا 18 ساعت دوام بیارود و همانطور که پیش‌تر نیز اشاره کردیم سری 5 مجهز به AoD نیز می‌باشد.

انتظار می‌رود که در صورت استفاده از فناوری LTPO نمایشگرهای آیفون 15 درصد شارژ کمتری در مقایسه با LTPS (پلی سیلیکون با دمای پایین) مصرف کنند. LTPS فناوری است که اپل در حال حاضر در تعدادی از محصولات خود از آن استفاده می‌کند. باوجود آنکه آیفون 11، آیفون 11 پرو آیفون 11 پرو مکس با باتری‌های قابل توجهی ارائه شده‌اند، استفاده از تکنولوژی LTPO در آیفون‌های بعدی فراغ خاطر بیشتری برای کاربران این گوشی‌ها فراهم خواهد کرد.

چرا احتمال استفاده از نمایشگر LTPO در آیفون بالا است؟

پیش از آنکه اپل در سال 2017 برای اولین بار از نمایشگرهای OLED در آیفون X استفاده کند، این فناوری نمایشگر در اولین ساعت اپل، Apple Watch که در سال 2015 معرفی شد، مورد استفاده قرار گرفت. بنابراین این احتمال وجود دارد که اپل همچنان از ساعت‌های هوشمند خود به عنوان نقطه‌ای برای آزمایش تکنولوژی‌های جدیدتر و کارآمدتر پیش از ارائه آنها برای محصولات محبوب‌تر، یعنی خانواده آیفون استفاده کند. تکنولوژی نمایشگرهای LTPO برای مدت 2 سال است که در اپل واچ‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نوعی امتحان خود را پس داده، بنابراین تمامی این موارد احتمال استفاده از LTPO در آیفون 12 را که اولین نیسل از گوشی‌های 5G اپل خواهد بود، بالاتر می‌برد.

در این گزارش اطلاعاتی درخصوص اینکه نمایشگرهای LTPO چه زمانی به آیفون‌های اپل خواهند رسید منتشر نشده اما در خوشبینانه‌ترین حالت این اتفاق در سال 2020 و با معرفی آیفون 11 خواهد افتاد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا