بازی هافناوریکسب و کار

ماجرای پردازنده های جدید اینتل با 100 مگاهرتز بیشتر روشن شد (سری KFC)

چندی پیش نام یک پردازنده به اسم Intel Core i9 9900KFC خبر ساز شده و حتی با عنوان بندی KFC نیز شوخی هایی در فضای مجازی شده بود؛ حال با اطلاعات جدیدی که به تازگی منتشر شده است، متوجه شدیم که اینتل در پی راه اندازی یک خانواده جدید از CPUهایی است که حتی با فرکانس های بالاتر از مدل های کنونی در نسل 9، قدرت بالاتری را به نمایش می گذارند.

هر چند که پردازنده Intel Core i9 9900K در حال حاضر با فرکانس 5.0 گیگاهرتز برای تمامی هسته ها، عنوان دار سریعترین CPU کلاس میانی دسکتاپ در جهان را یدک می کشد، اما اینتل بدش نمی آید که این شکاف بین توان مستقیم پردازشی را با پردازنده های AMD بیشتر نماید. با توجه به اطلاعات جدید، باخبر شده ایم که پردازنده های KFC به واقع همان پردازنده های نسل 9، با فرکانس بالاتر هستند.

به عبارت ساده تر، اینتل تا 100 مگاهرتز افزایش فرکانس را در پردازنده های جدید KFC اعمال کرده و این تنها تفاوت آنها با پردازنده های فعلی Whiskylake است. از سوی دیگر، اینتل چندی پیش نیز پردازنده های سری KF را معرفی کرده بود که همان CPUهای نسل 9، بدون گرافیک مجتمع (IGPU) هستند.

پردازنده های INTEL KFC

پردازنده Pentium Gold G5260 که به تازگی معرفی شده است نیز نخستین پنتیوم گلدی است که از فرکانس 4.0 گیگاهرتز بهره برده و با قیمتی در رنج 100 دلار به فروش خواهد رسید؛ این محصول به تازگی در برخی از فروشگاه های اروپایی قرار گرفته و عرضه آن از 4 مارس آغاز می گردد. افزون بر این مدل، 6 پردازنده ارزان قیمت از سری مدل های Pentium و Celeron جدید نیز به سبد کالای اینتل افزوده خواهند شد. Pentium Gold G5420, Pentium Gold G5420T, Pentium Gold G5600T, Celeron G4950, Celeron G4930 و Celeron G4930T عناوین پردازنده های فوق هستند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا