بازی هافناوریکسب و کار

MSI هم پایه 999 دلاری مانیتور اپل را به طنز کشیده است! آیا Pro Stand ایده خوبی بود؟

چندی پیش، اپل در جریان کنفرانس WWDC خود، چند محصول جدید از جمله Mac Pro نسخه 2019 و مانیتور پیشرفته Pro Display XDR را معرفی کرد. این مانیتور در کنار یک پایه با نام Apple Pro Stand معرفی شده بود که متاسفانه قیمت این پایه به تنهایی 999 دلار بوده و عملا شاید نتوان نمایشگر را بدون این پایه به سادگی مورد استفاده قرار داد!

هر چند که به صورت سنتی قیمت های اپل به نسبت مدل های مشابه بسیار بیش از برندهای دیگر است، اما این کمپانی همواره اعلام کرده است که به دنبال فروش ارزان ترین ها نبوده و در فکر محصولات اقتصادی نیست. به هر حال پایه یا همان استند 1000 دلاری اپل هم به نوعی انتقاد هایی را در پی داشته است. در همین راستا انتقادها به Apple Pro Stand از شبکه های اجتماعی شخصی و کاربران گذشته و اینک به کمپانی های رقیب هم رسیده است.

طی آخرین اقدام، شرکت MSI در حساب توییتر خود یک مقایسه بسیار جالب را منتشر کرده است؛ MSI استند 999 دلاری Apple Pro Stand را در برابر مانیتور 1299 دلاری MSI Prestige PS341WU قرار داده و به صورت طنز آلود این 2 را با یکدیگر مقایسه کرده است. مانیتور 34 اینچی MSI Prestige PS341WU از HDR 600 پشتیبانی کرده و یک مانیتور 5K تخصصی برای کاربردهای طراحی است؛ یعنی دقیقا همان ویژگی هایی که یک مانیتور برای استفاده در کنار Mac Pro بدان نیاز دارد.

شما با پرداخت 999 دلار تنها یک پایه مانیتور را دریافت خواهید کرد؛ این در حالی است که با پرداخت 1299 دلار یک مانیتور کامل و حرفه ای طراحی با نام MSI Prestige PS341WU را دریافت خواهید کرد. به هر حال این مقایسه هم به نوعی جالب است! شاید این انتقادها در قیمت گذاری و کَره گرفتن از هر آبی توسط اپل، موثر واقع شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا