بازی هافناوریکسب و کار

تماشا کنید: آزمون مصرف باتری گوشی‌های آیفون 11، نوت 10+، پی30 پرو و وان‌پلاس 7T

نسل جدید پرچمداران اندروید و iOS به‌تازگی معرفی و تعدادی از آنها روانه بازار شده‌اند. گلکسی نوت 10 پلاس پرچمدار سامسونگ پیش از رقیبان معرفی شد و پس از آن نوبت به رونمایی از سه آیفون 11 جدید اپل رسید. در نهایت هوآوی از خانواده میت 30 و وان‌پلاس از وان‌پلاس 7T رونمایی کردند. از آنجاییکه هوآوی به‌دلیل مشکلاتش با دولت آمریکا موفق نشد تا خانواده میت 30 را با اندروید رسمی و سرویس‌های گوگل پلی معرفی کند، این گوشی‌ها هنوز در کشورهای غربی ارائه نشده و در اختیار کارشناسان دنیای تکنولوژی قرار نگرفته‌اند. از همین رو نماینده هوآوی در رقابت با پرچمداران دیگر بازار همچنان P30 Pro به حساب می‌آید.

مقایسه مصرف باتری پرچمداران بازار

متئو مونیز، یکی از یوتیوبرهای دنیای تکنولوژی در جدیدترین ویدئوی خود میزان مصرف باتری گوشی‌ها بالارده بازار را بایکدیگر مقایسه کرده است. دستگاهی که قرار است در این ویدئو با یکدیگر مقایسه شوند، عبارتند از:

  • گلکسی نوت 10 پلاس سامسونگ: باتری 4300 میلی آمپرساعتی
  • آیفون 11 اپل: باتری 3110 میلی آمپرساعتی
  • آیفون 11 پرو مکس اپل: باتری 3969 میلی آمپرساعتی
  • وان‌پلاس 7T: باتری 3800 میلی آمپرساعتی
  • پی30 پرو هوآوی: 4200 میلی آمپرساعتی
  • آیفون 11 پرو اپل: 3046 میلی آمپرساعتی

پس از آنکه شارژ تمامی دستگاه‌ها 100 درصد می‌شود این مقایسه آغاز می‌شود. برای این مقایسه ابتدا برنامه‌های خاصی رو گوشی‌ها باز شده و سپس نوبت به تست‌های بنچمارکی مانند گیک‌پنج که تست CPU است می‌رسد که در این میان مشاهده می‌شود که فارغ از میزان مصرف باتری، آیفون‌های 11 سریع‌ترین دستگاه‌ها بوده و بالاترین امتیاز را کسب می‌کنند. پس از آن نوبت به بنچمارک AnTuTu می‌رسد که در این تست هم امتیاز آیفون‌ها از رقبا بالاتر است. در مرحله بعد میزان مصرف باتری در شبکه یوتیوب و با پخش ویدئو سنجیده می‌شود. پس از آن نوبت به برنامه ساندکلاد می‌رسد و در ادامه، کار با وب‌گردی، تماشای ویدئوهای NEST و بازی دنبال می‌شود. در ادامه تمامی این مراحل برای تخلیه شارژ گوشی‌ها تکرار می‌شود.

گوشی‌های آیفون همواره بدلیل ظرفیت پایین باتری خود مورد تمسخر رقیبان اندرویدی و کاربرانشان قرار می‌گیرند. اپل اما این بار تلاش کرده تا ظرفیت باتری نسل جدید گوشی‌های خود را تا حد قابل قبولی بالا ببرد. اما آیا به نظر شما این ارتقاء می‌تواند باعث پیروزی آیفون‌های 11 در مقابل رقیبان سرسخت اندرویدی شود؟ برای یافتن پاسخ این سوال، بهتر است که ویدئوی جذاب زیر را تماشا بفرمایید: (لینک دانلود ویدئو)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا