بازی هافناوریکسب و کار

تماشا کنید: عملیات جالب کالبدشکافی و شفاف‌سازی قاب گوشی ردمی K20 پرو

ردمی K20 پرو یکی از اقتصادی‌ترین گوشی‌های پرچمدار بازار به حساب می‌آید که با امکانات بسیار خوب و قیمتی رقابتی روانه بازار شده است. هفته گذشته در ویدئوی تست مقاومت Redmi K20 Pro که توسط زک نلسون در کانال یوتیوب JerryRigEverthing به اشتراک گذاشته شده بودیم، دیدیم که این دستگاه مانند دیگر پرچمداران بازار عملکرد بسیار خوبی از خود نشان داد و قیمت پایین‌تر این محصول در مقایسه با رقیبان دلیلی بر ضعف ساختار درونی این گوشی نیست.

کالبدشکافی و شفاف‌سازی قاب پشتی گوشی Redmi K20 Pro

زک نلسون ساعاتی قبل ویدئوی تست مقاومت گوشی ردمی کی20 پرو شیائومی را منتشر کرد. این ویدئو مانند کالبدشکافی اکثر گوشی‌های هوشمند، با حرارت دادن به قاب پشتی و باز کردن آن آغاز شد. با این تفاوت که این بار پیش از ادامه کار زک قاب شیشه‌ای دستگاه را با حذف پوشش رنگی، به یک قاب شفاف تبدیل کرد و اگر بخواهیم منصفانه به این موضوع نگاه کنیم، از جذابیت‌های گوشی کم نشد. پس از آن ادامه کالبدشکافی از سر گرفته شد.

ساختار درونی Redmi K20 Pro از جهات بسیاری شبیه به دیگر گوشی‌های هوشمند بود. اما این گوشی دارای دوربین سلفی بالاجهنده است که در زمان بیرون آمدن نورهای قرمز رنگی از خود ساطع می‌کند. این موضوع کنجکاوی زک را برانگیخت و در بخشی از کالبدشکافی چگونگی ایجاد این نور توسط دوربین بالا جهنده را کشف کرد. در کنار این، زک نحوه قرارگیری باتری و جداسازی آن توسط چسب‌های تعبیه شده را بسیار ایمن دید.

نکته جالب دیگر در خصوص گوشی ردمی کی 20 پرو اینست که این گوشی فاقد گواهینامه مقاومت در برابر آب و گرد و غبار است. اما نداشتن گواهینامه‌های IP بدان معنی نیست که برای این دستگاه موارد ایمنی در نظر گرفته نشده است. در ویدئوی کالبدشکافی ردمی کی20 پرو مشاهده خواهید کرد که تمامی نقاطی که امکان نفوذ آب و خاک به داخل دستگاه وجود دارد، مانند پرچمداران دارای گواهینامه IP68 مانند شیار سیم‌کارت‌ها، بلندگو، میکروفون و حتی دوربین بالاجهنده توسط پوشش‌های لاستیکی پوشانده شده است. این یعنی شیائومی تنها برای پایین نگه داشتن قیمت نهایی محصول خود، حاضر به تحمل هزینه اضافه برای کسب گواهینامه نشده، اما گوشی خود را از این نظر ایمن طراحی کرده است.

در پایان از شما دعوت می‌کنیم ویدئوی جذاب کالبدشکافی و شفاف‌سازی قاب گوشی ردمی K20 پرو را تماشا کرده و نظرات خود را درخصوص آن با ما به اشتراک بگذارید.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا