بازی هافناوریکسب و کار

قابلیت AI Shutter شیائومی به زودی با MIUI 12 همراه خواهد شد

رابط کاربری MIUI 12 شیائومی نزدیک به یک ماه است که به صورت رسمی معرفی و عرضه شده است. نسخه دوازدهم این رابط کاربری با تمام ویژگی‌های خود باز هم از سمت شیائومی درحال دریافت بروزرسانی و بهبود است و آخرین بروزرسانی که به گفته توسعه دهندگان XDA باید منتظر آن باشیم، قابلیت AI Shutter شیائومی است. به احتمال زیاد این بخش به دوربین دستگاه‌های دریافت کننده MIUI 12 به زودی اضافه خواهد شد اما زمان دقیق آن مشخص نیست.

دوربین گوشی‌های هوشمند هر سال درحال بهبود است و اینطور که معلوم است در بازه‌های زمانی نامشخص باید شاهد ایجاد شکاف زیاد بین نسل قبل و بعد گوشی‌های هوشمند از نظر بهبود در بخش دوربین باشیم. به عنوان مثال تا سال گذشته خبری از ارائه دستگاه با دوربین 108 مگاپیکسلی نبود با قابلیت زوم 100 برابر و غیره نبود اما امسال این موارد به صورت یک شکاف بسیار زیاد به عنوان بهبود 200 درصدی به گوشی‌های برخی از کمپانی‌های تولید کننده دستگاه پرچمدار اضافه شدند. قابلیت AI Shutter شیائومی به نوعی همان Top Shot دوربین دستگاه‌های Pixel کمپانی گوگل را انجام خواهد داد اما ظاهرا شیائومی تمرکز بیشتری بر روی بهبود این بخش داشته است و به احتمال زیاد حالت‌های بیشتری را برای ثبت بهترین تصویر به این بخش اضافه خواهد کرد.

قابلیت AI Shutter شیائومی قبلا هم وجود داشته است!

قابلیت AI Shutter شیائومی

در حقیقت کاری که Top Shot دوربین گوگل پیکسل انجام می‌دهد این است که تصاویری پشت سر هم از سوژه مورد نظر شما خواهد گرفت و طبق الگوریتم از پیش مشخص شده به دنبال بهترین تصویر میان چندین تصویر گرفته شده خواهد گشت اما متاسفانه الگوریتم این بخش هنوز به طور کامل تکمیل نشده است و تنها بهترین عکسی را انتخاب خواهد کرد که سوژه در آن درحال لبخند زدن یا خندیدن باشد و موارد دیگر مثل نگاه نکردن به دوربین، پلک زدن و غیره برای Top Shot مهم نخواهد بود.

همین مورد باعث شده است تا این احتمال را بدهیم که شیائومی درحال کار بر روی بهبود این بخش در دستگاه‌های خود است. از دیگر قابلیت‌هایی که به زودی با ارائه بروزرسانی قرار است به MIUI 12 اضافه شود، Magic Clone و ژست حرکتی تمام صفحه برای دوربین دستگاه‌های شیائومی است.

بیشتر بخوانید: انتشار MIUI 12 به صورت جهانی از ماه دیگر برای 47 دستگاه آغاز خواهد شد

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا