بازی هافناوریکسب و کار

19 واقعیت عجیب و غریب که باور کردن آنها سخت است!

برای همه ما پیش آمده که به مطالب عجیبی در اینترنت برخورده باشیم که غیرواقعی به نظر می‌آمدند اما با کمی تحقیق دریافتیم که واقعیت دارند. در این مطلب قصد داریم چند نمونه از این واقعیت‌های عجیب و غریب را با شما به اشتراک بگذاریم که شاید باور کردن آنها در گام اول بسیار سخت باشد.

1. سلفی‌هایی کشنده‌تر از کوسه20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

در سپتامبر 2015 یک توریست 66 ساله در هنگام تلاش برای عکس گرفتن با تاج محل، از پله‌ها سقوط کرد و مرد. این حادثه غم‌انگیز 12مین مرگی بود که در آن زمان در تلاش برای گرفتن عکس سلفی اتفاق می‌افتاد، در آن سال تنها 8 نفر توسط کوسه‌ها کشته شدند.

2. فاصله زمانی کم میان ما و تیرانوسورس‌ها20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

فاصله زمانی میان انسان‌ها و تیرانوسورس‌ها (تیرکس) کمتر از آنها با استگوسورها است. استگوسورها بین 145-155 میلیون سال قبل و تیرکس‌ها 67 میلیون سال قبل در زمین زندگی می‌کردند و این یعنی میان زندگی آنها 83 میلیون سال اختلاف بود.

3. هواپیماها کندتر از سابق شده‌اند20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

امروز یک پرواز مستقیم از نیویورک به هیوستون 4 سال طول می‌کشد. در سال 1973 این مسیر کمتر از 3 ساعت زمان میبرد. از آن زمان تا به امروز قیمت سوخت بسیار بالا رفته و شرکت‌های هوایی کشف کرده‌اند که اگر هواپیما با سرعت پایین‌تری حرکت کند، می‌توانند میلیون‌ها دلار صرفه‌جویی کنند.

4. تمیزکاری خانه خطرناک به اندازه سیگار20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

استنشاق مواد شیمیایی موجود در شوینده‌های خانگی خطر مبتلاشدن به آسم را تا 43 درصد افزایش می‌دهد. این مواد شیمیایی مخاط مسیر تنفسی را تحریک کرده و در طولانی مدت عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

5. تنوع غیرقابل باور سیب در جهان20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

اگر روزی تصمیم بگیریدسیب‌هایی از نوع متفاوتی بخورید، تمام شدن آنها ممکن است 20 سال به‌طول بیانجامد. بیش از 7500 نوع سیب در جهان وجود دارد و 20 سال تنها 7300 روز است.

6. دلیل نامگذاری اپل توسط استیو جابز20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

درخصوص نامگذاری اپل داستان‌های زیادی وجود دارد. اما واقع‌بینانه‌ترتن آنها داستانی بود که استیو جابز و استیو وزنیاک سوار ماشین بودند و جابز می‌گوید: "من یه اسم پیدا کردم، کامپیوتر اپل." آنها تلاش کردند که اسم بهتری پیدا کنند، اما موفق نشدند. بعدها جابز گفته بود که من زمانی در آتاری کار می‌کردم و اپل را بدلیل آنکه در دفترچه تلفن (ترتیب حروف الفبا) بالاتر قرار می‌گرفت انتخاب کردم.

7. گاوهای نام دار بیشتر شیر می‌دهند20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

تحقیقی توسط دانشمندان انجام شده که نشان می‌دهد توجه بیشتر به گاوها و صداکردن آنها به اسم باعث می‌شود که آنها آرامش بیشتری داشته باشند، در حالیکه هورمون‌های استرس باعث کاهش تولید شیر می‌شود.

8. اندازه خطی که مداد می‌کشد20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

یک مداد به‌طور متوسط می‌تواند 53 مایل، یعنی کمی بیشتر از 56 کیلومتر خط بکشد. این معادل نوشتن 4500 کلمه است.

9. چاقوهای برنزی در نقش پول20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

600 تا 200 سال قبل از میلاد مسیج، چینی‌ها در زمان سلطنت سلسله ژو از چاقوهای برنزی به جای پول استفاده می‌کردند.

10. سگ‌ها هم به مخاطبین تلویزیون پیوستند20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

تلویزیون‌های معمول در هر ثانیه 60 بار به‌روزرسانی می‌شوند. برای چشم‌های انسان تصاویری که سریع‌تر از 50 هرتز ظاهر شوند متحرک به نظر می‌آیند. سگ‌ها در 75 هرتز تصاویر را جدا مشاهده می‌کنند. به همین دلیل سگ‌ها ویدئوهای متحرک را غیرواقعی می‌بینند و به آن تمایلی نشان نمی‌دهند. اما به لطف فناوری جدید، نمایشگرها با وضوح بالاتری ارائه می‌شوند و این موضوع توجه سگ‌ها را به خود جلب می‌کند. البته دلیل دیگری که تلویزیون‌ها برای سگ‌ها جذابیت ندارند اینست که سطح نمایشگر معمولاً برای چشم انسان تنظیم شده و اگر پایین قرار بگیرد، برای سگ‌ها مناسب‌تر خواهد بود.

11. تنها 5 کشور هرگز به استعمار اروپایی‌ها نرفته‌اند20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

تقریباً تمام کشورهای این سیاره از ابتدای قرن 16 تا 1960 به استعمار اروپایی‌ها در آمده‌اند. برخی از کشورها تنها تحت حمایت بودند و برخی دیگر کاملاً تابع قوانین. 5 کشوری که اروپا از آنها اجتناب کرده؛ کره جنوبی، کره شمالی، ژاپن، تایلند و لیبریا بوده است.

12. نوتلا به اندازه 1000 زمین فوتبال20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

نوتلا اولین بار در سال 1940 تولید شد، اما هنوز عاشقانی در همه رده‌های سنی دارد. جالب است بدانید که میزان نوتلای فروخته شده در جهان در طول یک سال می‌تواند 1000 زمین فوتبال را پر کند.

13. زحمت تولید یک قاشق عسل20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

یک زنبور در طول کل دوره زندگی خود (4 تا 5 ماه) به طور متوسط می‌تواند یک دوازدهم قاشق غذاخوری عسل تولید کند. این یعنی برای تولید یک قاشق عسل خالص 12 زنبور باید به اندازه کل عمر خود تلاش کنند.

14. تشخیص تفاوت آب گرم و سرد20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

96 درصد از مردم جهان می‌توانند تفاوت آب گرم و سرد را از روی صدای آن تشخیص دهند. اگر دوست دارید بدانید که جزء این 96 درصد هستید یا نه به این لینک سر بزنید.

15. طلای موجود در بدن20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

یک شخص 70 کیلوگرمی در حدود 0.2 میلی گرم طلا در بدن خود دارد. حجم این طلا در حدود 10 نانولیتر می‌باشد.

16. طلا خوراکی است20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

غذاها گاهاً می‌توانند فوق العاده گران باشند. به عنوان مثال در نیویورک یک همبرگر می‌تواند 600 دلار قیمت داشته باشد البته همراه با خرچنگ، ترافل و کمی هم طلا. شما می‌تواند طلای 24 عیار بخورید و نگران سلامتی هم نباشید. طلای خالص از سیستم گوارش عبور می‎کند و جذب بدن نخواهد شد.

17. فلامینگوها و آب جوش20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

این پرندگان می‌توانند آب را درحال جوشیدن بنوشند. دلیل این موضوع آنست که بیشتر دریاچه‌هایی که فلامنیگوها در آن زندگی می‌کنند، مقادیر زیادی نمک دارند و تنها منبع آب آشامیدنی آنها آبشارهای جوشان است.

18. رانندگی بد و ژنتیک20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

مطالعه کوچکی ثابت کرده است که عدم توانایی شما در رانندگی می‎تواند ارثی باشد. البته این موضوع هنوز در مقیاس بزرگتر آزمایش نشده و نیاز نیست خیلی نگران آن باشید.

19. فانتا نتیجه تحریم نازی‌ها20 واقعیت عجیب و غیرقابل باور

نوشابه فانتا در سال 1940 توسط نازی‎ها ساخته شد. به‌دلیل تحریم‌هایی گروه متفقین امکان صادرات کوکا کولا به آلمان وجود نداشت. بنابراین آنها دست به تولید ملی زدند. اساس فانتا شیر و خمیر سیب بود. این نوشیدنی کاملاً متفاوت از آن چیزی بود که امروز برای ما آشنا است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا