بازی هافناوریکسب و کار

AMD تایید کرد؛ مدل‌های مرجع سری RX 5700 همچنان عرضه خواهند شد

در چند روز گذشته شایعات حول محور توقف تولید مدل مرجع سری RX 5700 توسط AMD شنیده شد. با این حال AMD و آقای Scott Herkelman از Radeon Technologies Group چنین موضوعی را تکذیب کرده و درباره اینکه چه اتفاقی برای مدل‌های مرجع خواهد افتاد صبحت کردند.

ما انتظار داریم که تقاضای بالایی برای سری کارت گرافیک‌های RX 5700 در بازار وجود داشته باشد، بخصوص با طراحی‌های مختلفی که شرکای ما عرضه خواهند کرد. زمانیکه موجودی کارت‌های مرجع AMD به اتمام برسد، ما به پشتیبانی از طراحی‌های جدید و مرجع توسط شرکایمان ادامه می‌دهیم.

Herkelman به علاوه در توییتر اعلام کرد:

ما به عرضه مدل مرجع سری Radeon RX 5700 در AMD.com و برخی خرده فروشی‌های منتخب ادامه می‌دهیم. با این حال ما به شرکت‌های دیگر اجازه داده‌ایم تا کاملا به سراغ طراحی‌های سفارشی خود بروند.

در حال حاضر مدل‌های مرجع مختلفی در بازار حضور دارند، زمانیکه این موجودی به پایان برسد، AMD تنها کمپانی خواهد بود که فروش آنها را تضمین می‌کند، اگر چه باقی تولید کنندگان اگر مایل باشند می‌توانند مدل مرجع را به فروش برسانند. بنابراین عرضه مدل‌های مرجع لغو نشده بلکه تنها بخاطر حضور مدل‌های سفارشی کمتر مورد اهمیت قرار خواهند گرفت.

مشخصا نیز طراحی مرجع قرار نیست با مدل‌های قدرتمند سه فن که برخی تولید کنندگان به تازگی نمایش داده‌اند، رقابت کند. در واقع آنها برای افراد مختلفی مانند کسانیکه قصد قرار دادن یک خنک کننده آبی روی گرافیک را دارند عرضه خواهند شد، زیرا به شکل معمول واتر‌ بلاک‌ها تنها از طراحی مرجع پشتیبانی می‌کنند. خوشبختانه گزینه‌های مناسبی در اختیار کاربران است و طراحی مرجع هنوز هم به حیات خود ادامه می‌دهد، حتی با اینکه مانند قبل تولید نخواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا