بازی هافناوریکسب و کار

APU ناشناس جدید AMD، پردازنده احتمالی کنسول Xbox Series S با قدرت فراتر از حد انتظار

بعد از معرفی کنسول Xbox Series X توسط مایکروسافت، شایعات در رابطه با معرفی یک کنسول ارزان قیمت تر و طبیعتا کمی ضعیف تر نیز توسط ردموندی ها قوت گرفت. این کنسول در گزارشات غیر رسمی با اسم رمز Lockhart شناخته میشود که گفته میشود هنوز در حال توسعه است. در حالی که مایکروسافت فعلا وجود این کنسول را تائید نکرده، جدیدترین یافته ها حاکی از این دارد که مایکروسافت واقعا در حال کار بر روی یک نسخه دیگر از کنسول بازی نسل بعد خود می‌باشد.

امروز APU AMD ناشناس جدیدی یافت شده که مجهز به 8 هسته پردازشی با فرکانس 4 گیگاهرتز و 16 گیگابایت حافظه مشترک بین RAM و VRAM است که از این مقدار 12 گیگابایت به رم و 4 گیگابایت به VRAM اختصاص داده شده است. جزئیات پردازنده گرافیکی دستگاه هنوز نامشخص است. منابع گمانه زنی کرده اند که احتمالا مایکروسافت از این APU شرکت AMD در کنسول Lockhart یا به عبارت دیگر، Xbox Series S استفاده خواهد کرد و یا ممکن است از نسخه جدید APU Fireflight که در کنسول Subor Z+ استفاده شده، به کار گیرد. تیم Subor سال گذشته از هم پاشیده شد، هر چند بیشتر احتمال میرود که این APU کنسول معرفی نشده مایکروسافت باشد.

امتیازات عملکرد این APU در بنچمارک‌های 3DMARK11 و Time Spy نیز منتشر شده و با اینکه شاهد عملکرد فوق العاده ای نیستیم، اما قدرت این APU فراتر از چیزیست که برای کنسول Lockhart انتظار میرفت. عملکرد گرافیکی این APU ناشناس را میتوان هم سطح با کارت گرافیک GTX 980 انویدیا عنوان کرد. برای کنسول Lockhart مایکروسافت، پیش بینی توان 4 ترافلاپسی شده بود اما طبق امتیازات ثبت شده منتسب به این کنسول، Lockhart احتمالا قدرتی در حدود 7 تا 7.9 ترافلاپس خواهد داشت. در حالی که مایکروسافت عرضه کنسول Xbox Series X در سال جاری تائید کرده، این موضوع هنوز برای مدل‌های دیگر فعلا تائید نشده است. باید منتظر ماند و دید آیا مایکروسافت در یک سال، دو کنسول را همزمان روانه بازار خواهد کرد یا خیر.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا