بازی هافناوریکسب و کار

PS5 دو برابر ضخیم تر از PS4 Pro – کمپانی SEGA به دنبال عرضه کنسول

ظاهرا PS5 دو برابر ضخیم تر از PS4 Pro خواهد بود و طراحی کاملا متفاوتی از هر چیزی که تا به حال مشاهده کرده‌ایم خواهد داشت. همچنین ممکن است کمپانی SEGA در حال برنامه ریزی برای عرضه یک کنسول جدید است یا این که شاید با مایکروسافت همکاری کند تا در ژاپن Sega Series X را عرضه نماید.

شایعات درباره کنسول‌های نسل بعدی هر روز بیش از گذشته منتشر می‌شوند بخصوص که رویداد 4 ژوئن پلی استیشن 5 بسیار نزدیک است. اولین شایعه جدید ما از سوی وب سایت روسی Game Mag منتشر شده که ظاهرا برخی از رمز و رازهای PS5 را از کسی که در توسعه کنسول نقش داشته بدست آورده. البته که برخی از این جزئیات که توسط گوگل یا هر چیز دیگری ترجمه شده‌اند بسیار مبهم می‌باشند اما نکات جالبی را نیز می‌توان در بین آنها یافت.

PS5 دو برابر ضخیم تر از PS4 Pro

با توجه به جزئیات این منبع داخلی، پلی استیشن 5 قرار نیست یک ماشین باریک باشد. در واقع این دستگاه دو برابر ضخیم‌تر از پلی استیشن 4 پرو خواهد بود که خود آن نیز کنسول کوچکی به شمار نمی‌رود. با این حال با توجه به قطعات حاضر در PS5 به نظر می‌رسد یکی از دلایل اصلی وجود راه حل خنک سازی قدرتمند باشد. طراحی کنسول بعدی سونی شبیه به Xbox Series X نیست و همان منبع به یک نوع ستاپ باکس کلاسیک اشاره کرده که ظاهرا یک طراحی مربعی یا مستطیلی با گوشه‌های گرد را شاهد خواهیم بود.

مصاحبه‌ای با ژورنالیست ژاپنی Zenji Nishikawa نشان می‌دهد که SEGA برای سالگرد 60 سالگی خود برنامه‌های بزرگی در پیش دارد. این کمپانی در 3 ژوئن 1960 تاسیس شده و به نظر اتفاقات مهمی را به زودی رقم خواهد زد. مشخصا این اقدامات باعث شده حدس و گمان‌ها حول محور SEGA برای توسعه یک کنسول جدید بیشتر شود. با این حال به نظر می‌رسد این ناشر و توسعه دهنده بازی‌های رایانه‌ای با همکاری شرکتی مانند مایکروسافت فرصت جدیدی را ایجاد کند.

اگر چه شایعه شده بود سونی علاقه مند است تا با SEGA همکاری کند اما ظاهرا این مایکروسافت خواهد بود که با SEGA برای عرضه کنسول نسل بعدی متحد می‌شود. فروش کنسول اکس باکس در ژاپن در مقایسه با رقبایی مانند نینتندو و سونی بسیار پایین است، بنابراین منطقی به نظر می‌رسد تا مایکروسافت با شرکت‌های محلی مانند سِگا برای بازاریابی همکاری کند. این موضوع حتی می‌تواند باعث تغییر برند Xbox Series X در ژاپن به Sega Series X شود تا میزان فروش را افزایش دهد. در هر صورت به نظر می‌رسد هر چه که SEGA مشغول آماده سازی آن است یک Dreamcast 2 نخواهد بود.

PS4 Pro
کیت توسعه جدیدتر پلی استیشن 5
کیت توسعه قبلی پلی استیشن 5

بیشتر بخوانید: وب سایت پلی استیشن 5 بروزرسانی شد: انتشار اطلاعات جدید در آینده نزدیک

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا