فناوری

همگام سازی آئودی با Apple Music – یارکشی شرکت‌های خودروسازی آغاز شد

هر چه بیشتر پیش می‌رویم، ارتباط خودروهای الکتریکی با شرکت‌های تکنولوژیک بیشتر می‌شود. از آنجایی که هیچ کدام از شرکت‌های خودروسازی یا تکنولوژیک به تنهایی نمی‌توانند یک خودرو الکتریکی همه کاره درست کنند، پس تنها راهشان همکاری با یکدیگر است و ظاهرا در این میان آئودی (خودروساز آلمانی) شرکت اپل را به عنوان هم تیمی خود انتخاب کرده است. این شرکت در حال اضافه کردن Apple Music به سیستم‌های سرگرمی خودروهای خود است و به رانندگان این امکان را می‌دهد تا بدون نیاز به دستگاه اضافی به لیست‌های پخش خود گوش دهند و پادکست‌ها را دنبال کنند و در واقع همگام سازی آئودی با Apple Music را شاهد هستیم. این دومین خودروساز گروه فولکس واگن است که سرویس پخش موسیقی یکپارچه را دریافت می کند، زیرا پورشه قبلاً این ویژگی را به تایکان تمام الکتریکی خود اضافه کرده بود.

  • معرفی هدفون بیتس فیت پرو اپل | Beats Fit Pro
  • استفاده از تکنولوژی DeepFake Audio برای ساخت مستند RoadRunner

همگام سازی آئودی با Apple Music چگونه اتفاق می‌افتد؟

کریستین زورن، رئیس بازاریابی محصولات آئودی، گفت:

«ادغام Apple Music در سیستم اطلاعات سرگرمی صوتی، گام بعدی در همکاری بین آئودی و اپل است. این نشان می‌دهد که اپل تمایل بیشتری دارد تا کلیدهای پلتفرم استریم موسیقی خود را به خودروسازان بدهد و به رانندگان انتخاب بیشتری برای استفاده از این سرویس (به جای قفل شدن در استفاده از Apple CarPlay یا متوسل شدن به بلوتوث از تلفن هوشمند) می‌دهد.

همگام سازی آئودی با Apple Music - یارکشی شرکت‌های خودروسازی آغاز شد

تقریباً تمام مدل‌های خودروهای آئودی 2022 و جدیدتر، اپل موزیک را در آمریکای شمالی، اروپا و ژاپن دریافت خواهند کرد. مدل‌های فعلی 2022 در جاده‌ها آن را از طریق یک به‌روزرسانی خودکار نرم‌افزار دریافت می‌کنند. پس از تکمیل به‌روزرسانی، مالکان می‌توانند نماد Apple Music را در صفحه سرگرمی آئودی خود بیابند، آن را باز کنند و دستورالعمل‌ها را دنبال کنند تا با Apple ID وارد شوند و کد تأیید را وارد کنند.

اپل می‌دانست که باید سرویس موسیقی خود را در چندین پلتفرم اضافه کند تا رقیب خود یعنی اسپاتیفای را برای تسلط بر بازار به چالش بکشد. اپل موزیک را در سال 2015 روی اندروید راه اندازی کرد و برنامه‌هایی را به پلتفرم‌های دیگری مانند Amazon Fire TV، PS5 و اخیراً Roku اضافه کرد. اما وقتی نوبت به خودروسازان رسید، اپل ترجیح داد آنها CarPlay را به یک راه حل بومی اطلاعات سرگرمی ادغام کنند. با توجه به اینکه CarPlay تقریباً در هر وسیله نقلیه جدیدی موجود است، اپل احتمالاً دیگر نگران پذیرش سیستم یکپارچه سازی آیفون خود نیست.

یکی از موانع اصلی ادغام اپل تسلا است. این شرکت خودروهای الکتریکی علاقه‌ای به اضافه کردن CarPlay مانند سایر خودروسازان نشان نداده است و ترجیح می‌دهد از سیستم عامل خود برای اجرای برنامه‌های موسیقی استفاده کند. سرویس‌هایی مانند Spotify و Tidal در تسلا در دسترس هستند، و در حالی که اشاره‌ای وجود داشت که Apple Music در حال آزمایش است، اما همچنان جنگ مابین آن‌ها ادامه دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا