بازی هافناوریکسب و کار

be quiet از خنک کننده Shadow Rock 3 رونمایی کرد

be quiet که بزرگ‌ترین تامین کننده منبع تغذیه در آلمان از سال 2007 است، از خنک کننده Shadow Rock 3 رونمایی کرد. این عضو جدید خنک کننده‌های میان رده از طراحی هیت سینک و هیت پایپ جدیدی به همراه فن Shadow Wings 2 بهره می‌برد که توان آن را به 190 وات افزایش داده در حالی که طراحی آن به گونه‌ای بهبود یافته تا با ماژول‌های بزرگ حافظه رم نیز سازگار باشد.

در مقایسه با مدل قبلی، Shadow Rock 3 دستخوش تغییرات اساسی شده. مدل قبلی از چهار لوله ناقل حرارتی 8 میلیمتری برای خنک کردن پردازنده بهره می‌برد در حالی که در نمونه جدید شاهد پنج لوله ناقل حرارت 6 میلیمتری هستیم با تکنولوژی لمس مستقیم همراه هستند. هیت پایپ‌ها در تماس مستقیم با سطح پردازنده هستند که نتیجه آن انتقال سریع‌تر گرما از پردازنده به هیت سینک است. فن این مدل نیز به Shadwo Wings 2 ارتقا یافته که یک مدل 120 میلیمتری PWM است و فعالیتی ساکت را با تنها 24.4 دسی بل نویز در حداکثر سرعت ارائه می‌دهد. کاربرانی که به دنبال کارایی بالاتر هستند می‌توانند یک فن دو را نیز به خنک کننده متصل کنند.

be quiet از خنک کننده Shadow Rock 3 رونمایی کرد
be quiet از خنک کننده Shadow Rock 3 رونمایی کرد
be quiet از خنک کننده Shadow Rock 3 رونمایی کرد

با این تغییرات ساختاری، امکان کاهش تعداد پره‌ها از 51 به 30 فراهم شده که وزن خنک کننده را تقریبا به نصف مدل قبلی رسانده (716 در برابر 1120 گرم). این باعث می‌شود استرس وارد شده بر مادربرد نیز کاهش یاد. تمام تغییرات گفته شده در زمینه پره‌ها و فن باعث شده توان حرارتی قابل پشتیبانی خنک کننده Shadow Rock 3 به 190 وات برسد که برای اورکلاک پردازنده‌های رده مصرف کننده دسکتاپ کافی خواهد بود.

Shadow Rock 3 در تاریخ 3 مارس با قیمت 49.90 دلار، 49.90 یورو و 45.99 پوند عرضه می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا