فناوری

EA هم به دنبال تغییر دادن نام فیفا ! – چشم و هم چشمی EA و KONAMI

به نقل از nme، در پی انتشار نسخه جدید FIFA 22، الکترونیک آرتز (EA) بیانیه‌ای در رابطه با رکوردشکنی این بازی در زمان عرضه، و آنچه ممکن است در آینده در پیش باشد منتشر کرده است. در بخشی از این بیانیه به موضوع تغییر نام بازی فیفا نیز اشاره شده است.

عدم توافق بر سر نام FIFA

بر اساس آنچه که EA اعلام کرده است، ممکن است ما در آینده شاهد تغییر نام سری فوتبال فیفا باشیم. در بخشی از بیانیه ذکر شده:

“در حال بررسی ایده تغییر نام بازی‌های جهانی فوتبال EA SPORTS خود هستیم. این بدان معنی است، که ما در حال بررسی توافقنامه حقوق نام‌گذاری خود با FIFA هستیم.:

همچینن باید به این نکته اشاره کرد که همکاری EA با فدراسیون بین‌المللی فوتبال FIFA، کاملا از مشارکت‌ها و مجوزهای درون بازی جدا است. به این ترتیب در صورت عدم توافق بر سر نام بازی فیفا هیچ تغییری در دورن بازی اتفاق نخواهد افتاد. EA در حال حاضر مجوز لیگ برتر انگاستان، بوندسلیگا، لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و چند مورد دیگر را دارد.

کام وبر، مدیر عامل EA SPORTS در این رابطه می‌گوید:

“آینده فوتبال بسیار بزرگ و روشن است.”

“اولویت ما این است، که اطمینان حاصل کنیم، {توانسته‌ایم} از هر فرصتی برای ارائه بزرگترین تجربیات تعاملی فوتبال جهان برخوردار باشیم. باز هم از حمایت و بازخورد شما در مورد بازی امسال سپاسگزاریم. ما مشتافانه منتظر ساخت آینده‌ی فوتبال با شما هستیم.

سردبیر مجله صنعت بازی‌های ویدیویی MCV/DEVELOP در گفتگو با وب‌سایت NME گفته است:

این یک حرکت جسورانه از سوی EA است. در ظاهر به نظر می‌رسد {این اعلان} یک تاکتیک مذاکره باشد، که در آن به صورت عمومی اعلام شده، قصد دارند بدون برند شماره یک تجاری خود پیش بروند، آنهم در صورتی که شما یک شرکت با سهام عمومی هستنید.

البته با توجه به بسیاری از رسوایی‌های {فدراسیون جهانی فوتبال} در یک دهه گذشته، FIFA در حال حاضر از دید بسیاری یک برند مشکل ساز است. و EA حق دارد با این سازمان وارد بازی سختی شود، زیرا مطمئن هستیم سایر شرکای اصلی مانند برندهای آبجو و نوشابه نیز چنین {مشکلاتی} خواهند داشت.

بارتو در ادامه به این نکته هم اشاره کرد که، بسیاری از مردم با شنیدن نام FIFA قبل از خود فدراسیون به یاد بازی آن می‌افتند.

FIFA یکی از قدیمی‌ترین بازی‌های بازار انبوه گیم است و تغییر نام آن باعث سردرگمی بسیاری از افراد خواهد شد. {در ضمن} جایگزین آن چیست: EA Ultimate Team Soccer، نام گذاری منطقه‌ای مانند UEFA یا شاید هم فقط EA Football.

این موضوع شرایط دشواری را برای EA به همراه خواهد داشت، اما من فکر می‌کنم این درست است که حداقل یک تغییر را در نظر بگیریم.

کمپانی EA در حال حاضر دارای مجوز برای 17000 ورزشکار، بیش از 700 تیم و 30 لیگ مختلف است که همگی همراه با 300 شریک تجاری مجوزدار مجزا فعالیت می‌کنند.

در این بیانیه برخی از آمارهای به دست آمده از زمان انتشار FIFA 22 تا کنون نیز منتشر شده است، که شامل مجموع 9.1 میلیون گیمری است که به این بازی پیوسته‌اند، 7.6 میلیون Ultimate Team و 460 میلیون بازی انجام شده در این مدت.

فاجعه بعد از تغییر نام

در آن سوی میدان رقیب دیرینه‌ی EA یعنی KONAMI بعد از انتشار eFootball 2022 با استقبال بسیار کمی روبه‎‌رو شده و عملا هیچ موفقیتی با این عنوان جدید خود کسب نکرد. طرفداران و منتقدان همگی از گرافیک بازیکنان، گیم پلی، فیزیک و حس کلی بازی به شدت انتقاد کرده‌اند، در حالی که کونامی مرتبا وعده انتشار به روزرسانی‌های مکرر را می‌دهد و قرار است اولین آن در ماه اکتبر منتشر شود.

تمام این فاجعه‌ها بعد از تصمیم کونامی مبنی بر تغییر اساسی در سری فوتبال PES آغاز شد، تغییری که 0 تا 100 این بازی را شامل شده، که نام آن را نیز در برگرفته است. البته EA اعلام کرده که این تغییر فقط شامل نام این بازی خواهد شد و سایر قسمت‌ها تغییری به خود نخواهند دید، با این حال باید منتظر بود و دید که آیا تغییر اسم برای EA هم منجر به فاجعه خواهد شد یا خیر.

مطالب مرتبط:

  • عذرخواهی کونامی به دلیل فاجعه‌ای به نام eFootball 2022 (بروزرسانی: زمان انتشار آپدیت)
  • شکایت سازمان حمایت از حقوق حیوانات از مینی بازی Far Cry 6
  • عکس بازی: بهترین تصاویر ثبت شده از بازی‌ها در طول هفته گذشته

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا