بازی هافناوریکسب و کار

مادربردهای ASUS Z390 با 128 گیگابایت رم DDR4

چندی پیش کمپانی MSI اعلام کرد که برای تمامی مادربردهای MSI Z390 خود بروزرسانی بایوس را ارائه داده است که امکان پشتیبانی از 128 گیگابایت حافظه رم DDR4 برای آنها فراهم گردد. حال ASUS هم با اعلام خبری مشابه، تائید کرده است که بروزرسانی مادربردهای Z390 این کمپانی آغاز شده است.

این شرکت به طور خاص اشاره ای به مدل هایی که این بروزرسانی را دریافت می کنند نکرده است است با این وجود می دانیم که این بروزرسانی آغاز شده و تمامی Z390های این شرکت شامل آن خواهند شد. تا پیش از این، پلتفرم اینتل تنها در تراشه های High-End مانند X299 امکان استفاده از 128 گیگابایت رم DDR4 را پیدا کرده بودند و حال با معرفی پردازنده های نسل 9 اینتل و چیپست پرچمدار Z390، این امکان برای مادربردهای خانگی میانی (MSDT) نیز فراهم شده است.

مادربردهای ASUS Z390 نیز با استفاده از همان 4 اسلات ماژول DDR4 می توانند از 128 گیگابایت حافظه رم استفاده نمایند. در نتیجه در هر اسلات، می توان یک ماژول 32 گیگابایتی DDR4 را نصب نمود. این مقدار در گذشته به 64 گیگابایت محدود می شد. هر چند که احتمالا کاربران زیاد قدرت خرید چنین کیتی را نخواهند داشت، اما این بروزرسانی در افزایش فروش سخت افزارهای این پلتفرم موثر بوده و یک امتیاز به شمار می رود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا